- PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Paweł Krauz dołączył do kadry MKS-u

21-letni napastnik Miedzi Legnica, Paweł Krauz, do 30 czerwca 2019 roku, będzie reprezentował barwy MKS-u Kluczbork. Zawodnik na Sportową trafił na zasadzie transferu czasowego.

Mimo młodego wieku, piłkarskie CV zawodnika jest już bardzo bogate. Krauz to reprezentant Polski U-18, a także gracz juniorskiego zaplecza włoskiego klubu Primavery, AC Spezia 1906, w którym przebywał jesienią 2016 roku.

Latem 2014 roku był bardzo blisko przejścia do SSC Napoli. Włoska drużyna chciała pozyskać Polaka, jednak Nielba Wągrowiec postawiła zaporowe warunki, na które nie mogli zgodzić się zagraniczni działacze. To właśnie w Nielbie polski „Ibra” stawiał tak naprawdę swe pierwsze futbolowe kroki.

Piszemy tak, ponieważ jego specyficzna fryzura oraz 195 cm wzrostu, do złudzenia przypominają sylwetkę Zlatana Ibrahimowića. Ostatnie pól roku Krauz spędził w 3 lidze, na boiskach tej samej grupy, w której wylądował w tym sezonie MKS. Wiosną 2018 dla rezerw „Miedzianki” strzelił 6 goli.

Pawła serdecznie witamy w Kluczborku i życzymy mu co najmniej tuzina trafień dla naszej drużyny!