- PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

MKS – Agroplon, czyli jedyne takie derby

Nie mieli sobie równych w opolskich rozgrywkach 4 ligi, które wygrali z 10-punktową przewagą i po raz pierwszy w swej historii zameldowali się w 3 lidze. LZS Agroplon Głuszyna swój debiut rozpoczął od porażki. Przed tygodniem podopieczni Andrzeja Moskala przegrali w Namysłowie (tam swoje mecze rozgrywa trzecioligowy beniaminek) z Gwarkiem Tarnowskie Góry 0:2 i na Sportową przyjedzie powetować sobie te straty.

Drużyna z Głuszyny to od kilku lat prawdziwy satelita naszego klubu, przez którą przewinęła się cała masa byłych zawodników MKS-u. Bartosz Szepeta, Aleksander Muzyka, Michał Wasser, Gracjan Gacmaga, Kamil Babiarz, Dmytro Fedota, Miłosz Reisch, Radosław Mikulski czy Marcel Surowiak, to nazwiska doskonale znane kluczborskim kibicom. Tych dwóch ostatnich pozostało w kadrze goci i powinniśmy ich w sobotę przy Sportowej zobaczyć.

Awans szczebel wyżej wymusił na rywalu przebudowę zespołu. Latem w głuszyńskiej ekipie znaleźli się: Elton dos Santos Oliveira i Bartosz Sobczyński (obaj z Polonii Głubczyce), Mateusz Pałach i Karol Wanat (Ruch Zdzieszowice), Kacper Kamiński (Małapanew Ozimek), Wiktor Łuczak (Orzeł Mroczeń) oraz Bartosz Zychowicz (Polonia Nysa). – Naszym celem jest utrzymanie się. W każdym meczu będziemy starali się utrzeć nosa przeciwnikom, ale też mamy świadomość, że będziemy „kopciuszkiem” tej ligi, bo zespoły walczące tam od lat są na wyższym poziomie niż my – mówi szkoleniowiec Agroplonu.

Trzecioligowe derby Opolszczyzny zainaugurują w sezonie 2018/2019 domowe występy biało-niebieskich. Po rewolucji kadrowej, która dokonała się w lipcu, prawdziwy potencjał naszego zespołu jest wciąż sporą niewiadomą. Wyjazdowy remis na inaugurację z Piastem Żmigród, ale przede wszystkim sensacyjna wygrana w Stargardzie z Błękitnymi, w rundzie wstępnej Pucharu Polski, mogły jednak rozbudzić pewne nadzieje.

Przeciwko Agroplonowi nie zagra Kami Nykiel, którego powrót na boisko nie nastąpi wcześniej, niż w połowie września. Jest za to pozyskany w ostatni czwartek Paweł Krauz, który wzmocnić ma kluczborską siłę ofensywną i podnieść średnią wzrostu w drużynie. Napastnik pozyskany z Miedzi Legnica został już potwierdzony do gry i może być brany pod uwagę przy układaniu składu na to spotkanie.

Zestaw par, 2. kolejka:

DataGospodarzeGodzina/WynikGoście

Zdjecie: Przy piłce Karol Wanat, nowy nabytek Agroplonu Głuszyna.