PIERWSZA DRUŻYNA

Pucharowy przerywnik z Wikingami

UKS Rodło Opole oficjalnie, a tak naprawdę Viking Rodło Opole, będzie pucharowym przeciwnikiem biało-niebieskich na szczeblu wojewódzkim. Pełnej i co najważniejsze, najaktualniejszej prezentacji rywala, dokonał portal sportoweopole.pl, do którego lektury niniejszym odsyłamy: https://sportoweopole.pl/wiking-zacznie-sezon-z-nadziejami/.

W uzupełnieniu tych informacji dodamy tylko, że drużyna prowadzona przez Grzegorza Świerczka bardzo udanie rozpoczęła nowy sezon. Wikingowie na inaugurację po dwóch trafieniach Łukasza Bojara, pokonali na wyjeździe Hetmana Byczynę 2:1.

Jeśli chodzi o MKS, to trener Andrzej Orzeszek zastosuje zapewne wariant stargardzki, w którym na plac gry posłał głównie mniej eksploatowanych zawodników. – Przed nami trudny wyjazd na mecz z Ruchem Radzionków, a nasza kadra nie należy do najliczniejszych, więc musimy umiejętnie zarządzać siłami. Są jednak w drużynie zawodnicy, którzy potrzebują gry. Jakikolwiek mecz o stawkę, nawet z niżej notowanym przeciwnikiem, to zawsze coś więcej niż gierka wewnętrzna – mówi nasz szkoleniowiec.

Spotkania 1/32 odbędą się 14 i 15 sierpnia. Jeśli nasz zespół we wtorek wygra, będzie gospodarzem starcia ze zwycięzcą pary LZS Walce – Ruch Zdzieszowice. Mecz w Opolu, przy ul. Szarotki (Kolonia Gosławicka), rozpocznie się o godzinie 18.30, a z namaszczenia Kolegium Sędziów OZPN, poprowadzi go Przemysław Dudek z Opola.