PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

60 sekund problemów: Wiking – MKS 1:7

Już pierwszy strzał wtorkowego pucharu wylądował w siatce. Kilka chwil po rozpoczęciu spotkania na uderzenie z lewej nogi i 25 metrów zdecydował się Paweł Babicz i przelobował Konrada Skuzę. Zapach sensacji niezbyt długo unosił się jednak w powietrzu. Jeszcze w pierwszym kwadransie czyste sytuacje na gole zamienili Miłosz Reisch i Paweł Krauz.

W 30 minucie, także w sytuacji sam na sam, pewnie podwyższenie podwyższył Aleksander Jelonek i było w zasadzie “po zawodach”. Tylko zdobywca czwartej bramki, Piotr Makowski, egzekucję wykonał to na raty, ponieważ jego pierwszą próbę odbił Jakub Bińkowski. Gospodarze w pierwszej połowie dostali tylko jedną niezłą okazję, ale Skuza powstrzymał zapędy Łukasza Bojara.

Jednostronne widowisko oglądaliśmy także po zmianie stron, czego efektem były kolejne gole biało-niebieskich. Wynik dla miejscowych poprawić mógł Michał Zboch, który w 68 minucie wziął się za wykonywanie jedenastki. “Karniak” podyktowany został za faul Jakuba Mendela. Pomocnik Wikinga strzelił nieźle, ale jeszcze lepiej interweniował Skuza.

Mecze 1/16 wojewódzkiego pucharu odbędą się w środę, 22 sierpnia, o godzinie 17.30. MKS przy Sportowej podejmie zwycięzcę spotkania LZS Walce – Ruch Zdzieszowice, które rozegranie zostanie 15 sierpnia.

1/32 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim: Wiking Opole – MKS Kluczbork 1:7 (1:4)

Bramki: 1′ Paweł Babicz – 7′ Miłosz Reisch, 13′ Paweł Krauz, 29′ Aleksander Jelonek, 37,’ 60 Piotr Makowski,  61′ Dominik Lewandowski,  75′ Tomasz Dyr

W 68 minucie Michał Zboch nie wykorzystał rzutu karnego, który obronił Konrad Skuza.

MKS: Skuza – Mendel, Jelonek, Gierak (k) (46. Krawczun), Dyr – Lewandowski, Gadecki, Węglarz, Reich (46. Oczowiński), Makowski (75. Okraszewski) – Krauz

Rezerwowi: Poloczek, Nitkiewicz, Oczowiński, Krawczun, Okraszewski.

Wiking: Bińkowski – Warzyc, Mika, Jaskuła, Chaba – Babicz, Zboch, Kanarek, Bieniek, Grendziak – Bojar

Rezerwowi: Jednaki, Szymków, Dora D., Dembiński, Wojtyła, Wojnarowski,  Szydziak