MŁODZIEŻ PRZYPIĘTY

Zwycięska inauguracja juniorów starszych

Rozpoczęły się rozgrywki w Opolskiej Lidze Juniorów. Bieżący sezon niesie ze sobą reformę lig młodzieżowych. Do rywalizacji na Opolszczyźnie przystąpiło zatem osiem najlepszych zespołów poprzedniego sezonu, które bić się będą o dwa miejsca premiowane udziałem w lidze makroregionalnej. Pierwsza faza zmagań rozegrana zostanie jesienią, druga wiosną 2019 roku.

Biało-niebiescy wystartowali bardzo dobrze i na inaugurację pokonali na KKS-ie Chemika Kędzierzyn Koźle. – Naszym podstawowym celem, który może wydawać się banalny,  jest gra o zwycięstwo w każdym meczu. Trudno mi w tej chwili precyzyjnie określić co z tego wyjdzie, jeśli chodzi o wyższe cele. O sile mojej drużyny decydować będą przede wszystkim kadrowicze pierwszego zespołu. Dziś mogłem na szczęście skorzystać z ich usług, co przełożyło się na końcowy wynik. Mecz toczył się pod nasze dyktando, choć goście też mieli swoje okazje. Bramki zdobyliśmy po składnych, ładnych akcjach, i to też bardzo cieszy – dzieli się premierowymi refleksjami trener „Starszych”, Dariusz Surmiński.

Jako pierwsi na listę strzelców w tym sezonie wpisali się Jakub Witek i Karol Klimczak, którym asystowali ostatnim podaniem Tymoteusz Oczowiński i Miłosz Paradowski. – Trenujemy trzy razy w tygodniu, popołudniami, ale kadry jeszcze nie zamknęliśmy. Na oku mamy Olivera Kalusa z OKS-u Olesno, który jest z nami już dwa lata. Być może jeszcze jeden lub dwóch zawodników do nas w tej rundzie dołączy – prognozuje coach biało-niebieskich.

Przebieg juniorskich zmagań śledzić można poprzez zakładkę Młodzież/Juniorzy Starsi, która kieruje do serwisu Łączy Nas Piłka. W 2. kolejce naszych chłopców czeka nieco wyżej podniesiona porzeczka. 25 sierpnia, o godzinie 10.00, MKS zmierzy się z Odrą Opole, a zawody rozegrane zostaną w tamtejszym Centrum Sportu.

OLJ: MKS Kluczbork – Chemik K-Koźle 2:0 (1:0) 

Bramki: 44′ Witek, 60′ Klimczak

MKS: Przybysz (80. Banasiński) – Paradowski, Gurok, Mendel (k), Suslik – Gadecki, Rychlik (85. Spurek), Klimczak (60. Wojnarowski), Oczowiński, Prządka(65. Szalek) – Witek (67. Lizoń)

Zdjęcia z meczu.