- PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Potrzebna była dogrywka. MKS – Ruch 0:1

W 37 minucie były MKS-iak Paweł Kubiak szarżował z prawej strony w nasze pole karne, znalazł się sam przed Konradem Skuzą, piłka mu jednak w ostatniej chwili zrobiła psikusa i uderzył bardzo niecelnie. Relację z pucharowych derbów Opolszczyzny rozpoczęliśmy nietypowo, bo niemalże już w środku tych zawodów, ale jesteśmy niejako usprawiedliwieni.

To tego czasu na placu gry działo się nawet sporo i zawody prowadzone były w szybkim tempie, lecz oprócz intuicyjnej główki Aleksandra Jelonka (35 min., nad poprzeczką) oraz sporego zamieszania, którego w 17 minucie narobił w naszym polu karnym Denis Sotor, lepszych akcji do otwarcia wyniku nie było.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Od czasu do czasu kotłowało się pod obiema bramkami, ale kompletnie nic z tego nie wynikało. Bardzo dobrze między kluczborskimi słupkami spisywał się Skuza, którego interwencje skutecznie gasiły zapędy przyjezdnych. Tak zwanych “setek” oraz zagrażających wynikowi stałych fragmentów gry nie było. Tak dotrwaliśmy do dogrywki… i dopiero wtedy doczekaliśmy się gola na Stadionie Miejskim.

W 103 minucie podanie z głębi pola otrzymał Mateusz Jędrzejczyk i król strzelców BS 4 ligi opolskiej z poprzedniego sezonu potwierdził swój snajperski zmysł. Futbolówka po lobie pewnie zatrzymała się w siatce i widmo rzutów karnych zostało oddalone. 5 minut przed końcem czasu ekstra, biało-niebieskich pogrążyć mógł Kubiak, ale Skuza do spółki z Pawłem Gierakiem powybijali “co trzeba”.

– Muszę pochwalić mój zespół za walkę i zaangażowanie. Jeden indywidualny błąd ostatniego obrońcy, który rywal skrzętnie wykorzystał, zadecydował o końcowym wyniku. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko skupić się na meczach ligowych i z dobrej strony pokazać się w centralnym Pucharze Polski, z Podbeskidziem – powiedział po meczu trener biało-niebieskich, Andrzej Orzeszek.

1/16 PP (szczebel OZPN): MKS Kluczbork – Ruch Zdzieszowice 0:1 (po dogrywce)

Żółte kartki: Orłowicz – Czajkowski

Bramka: 103′ Jędrzejczyk

MKS: Skuza – Nitkiewicz (k), Jelonek (119. Gierak), Krawczun, Orłowicz – Dyr, Sobala, Węglarz (85. Okraszewski), Gadecki (106. Lewandowski), Reisch (80. Makowski) – Krauz.

Rezerwowi: Poloczek, Gierak, Makowski, Lewandowski, Okraszewski, Mende,l Glanowski.

Trener Andrzej Orzeszek.

Ruch: Sochacki – Nowak (k), Kostrzycki, Czajkowski, Jędrzejczyk (106. Damrat), Zapotoczny (78. Grądowski), Sotor, Kubiak (120. Grabas), Kozłowski, Czapliński, Niemczyk (88. Niemczyk).

Rezerwowi: Kubik, Polak, Sypek, Bachor, Damrat, Grabas, Grądowski.

Trener Łukasz Ganowicz.

Sędzia Bartosz Owsiany (Opole).

Widzów 300.

Zdjęcie: Walczy stary i nowy MKS – Paweł Kubiak kontra Paweł Krauz.