- PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

MKS – Górnik: Jeden z faworytów zagra przy Sportowej

Powrót do starej nazwy oraz miejsce dla sponsora pomiędzy jej członami. Tak do nowego sezonu w 3 lidze przystąpił Górnik KGHM ZANAM Polkowice. Aspiracje naszego sobotniego rywala sięgają z pewnością wyżej niż 5. miejsce, które (wtedy jeszcze KS) zajął on w poprzedniej edycji rozgrywkowej. Ekipa z Polkowic bez namysłu stawiana jest w gronie jednego z faworytów do awansu.

Drużynę gości od stycznia 2017 roku prowadzi Albańczyk Enkeleid Dobi. Jego podopieczni bardzo udanie rozpoczęli piłkarską jesień i na inaugurację pokonali rywala zza miedzy, Zagłębie II Lubin, 2:1. W 2. kolejce polkowiczanie natknęli się na bardzo mocny tego dnia team rezerw Miedzi Legnica. W derbowym starciu polegli 0:1, ale już za tydzień odrobili straty i po szalonym meczu ograli Gwarka Tarnowskie Góry 5:3.

W tym spotkaniu skutecznością błysnął 19-letni Kornel Ciupka, który popisał się klasycznym hat-trickiem. Latem w kadrze “Górników” pojawiło się kilku nowych graczy, z których najbardziej znanym powinien być Martins Ekwueme. Nigeryjczyk z polskim obywatelstwem swoje lata świetności ma już zapewne za sobą, lecz 63 występy w rodzimej ekstraklasie oraz podwójny tytuł mistrzostwa kraju (Wisła Kraków) i Puchar Polski (Legia Warszawa) muszą budzić szacunek.

Biało-niebiescy po pucharowym występie przeciwko Ruchowi Zdzieszowice dostali dzień wolnego. – W sierpniu rozegraliśmy już 6 spotkań, ostatnie jeszcze z dokładką dogrywki. W czwartek chłopcy mieli się więc w pełni zregenerować i przede wszystkim odpocząć. Zdaję sobie sprawę z tego, że w sobotę faworytem nie będziemy, jednak nie zawsze sprawdza się to, co jest na tak zwanym papierze. Drużyna musi spotkanie wybiegać, zagrać z pełnym zaangażowaniem i walczyć o każdą piłkę. Tylko tak możemy poprawić nasz skromny dorobek punktowy, który w mojej ocenie powinien być wyższy – mówi przed sobotnimi zawodami trener Andrzej Orzeszek.

MKS po trzech kolejkach wisi nad spadkową kreską i jako jeden z czterech klubów grupy III nie poczuł w tym sezonie smaku zwycięstwa. Trzy punkty z pewnością poprawiłyby także nastroje, które przy Sportowej trochę gęstnieją, a które nie służą spokojnej pracy i budowaniu wciąż składanego na nowo zespołu. Sztab szkoleniowy pracuje nad tym, aby w kadrze pojawił się jeszcze jeden zawodnik. Spotkanie MKS – Górnik poprowadzi Mateusz Maj z Wrocławia, i będzie to jego pierwsza wizyta na naszym stadionie.

Już tradycyjnie transmisję w systemie PPV przeprowadzi partner medialny klubu – ŚląskieTV. Bezpośredni odnośnik do relacji na żywo znajduje się tutaj: https://slaskie.tv/ppv-mks-kluczbork-gornik-polkowice. Serdecznie  zapraszamy na Stadion Miejski! Dobry duch w postaci wsparcia kluczborskich kibiców zawsze jest w cenie i może tylko sprzyjać w osiąganiu dobrych wyników. Informacje o wejściówkach na mecz znajdziemy w zakładce Bilety.

4. kolejka:

DataGospodarzGodzina/WynikNa wyjeździeLiga