Uciekli w ostatniej chwili: Lechia Dzierżoniów – MKS Kluczbork 0:1

Pierwsza połowa pokazała, że spotkanie dwóch ostatnich kapel trzecioligowego frontu, jest chyba adekwatne do ich miejsc w tabeli. Początek należał do MKS-u, który oddał jedyny celny strzał za sprawą Miłosza Reischa, obroniony zresztą w niezłym stylu przez Dominika Spaleniaka. Później, przez wiele, wiele minut, na placu gry niewiele się działo. W samej końcówce odsłony nr 1 świetną okazję miał Grzegorz Borowy, ale poradził z nią sobie Bartosz Poloczek, podobnie jak z poprawką Damiana Szydziaka.

Następne emocje na stadionie w Dzierżoniowie zapanowały dopiero w 63 minucie, kiedy z ostrego kąta przymierzył Bartosz Tomkiewicz, lecz znów na posterunku był Poloczek. Piłkę meczową miał jednak MKS. W 75 minucie Reisch był na 6 metrze i jak mógł nie paść gol, to jest pytanie zarówno do strzelca, jak i do kapitalnie interweniującego Spaleniaka oraz słupka, który futbolówkę zatrzymał. Jeszcze w końcówce Szydziak nabił w polu karnym Patryka Paszkowskiego, ale piłka minimalnie minęła nasza świątynię.

Kiedy wydawało się, że z wisielczego dla obu klubów rozstrzygnięcia niewiele już będzie, padł złoty gol. Z wolnego,  w doliczonym już czasie gry, w pole karne dośrodkował Tomasz Dyr, piłkę chciał musnąć głową Paweł Krauz, ale jej nie dotknął, ta zrobiła kozła i uciekliśmy spod stryczka. Taniec radości odtańczony po raz pierwszy w tym sezonie bez cienia wątpliwości pokazał, jak bardzo potrzebny był oddech w postaci zwycięstwa.

Lechia Dzierżoniów – MKS Kluczbork 0:1

Bramka: 90+2 Tomasz Dyr (wolny)

Żółte kartki: Tomasz Okraszewski

MKS: Poloczek – Nitkiewicz(k) (89. Jelonek), Gierak, Krawczun, Dyr – Reisch (90. Orłowicz), Sobala, Okraszewski, Gadecki (46. Glanowski), Makowski (46. Lewandowski) – Krauz

Rezerwowi: Skuza, Orłowicz, Jelonek, Lewandowski, Glanowski

Trener Andrzej Orzeszek.

Lechia: Spaleniak – Borowy, Szukiełowicz, Buryło(k), Lechocki (56. Brzezicki), Szydziak (82. Aleksiuk), Pietkiewicz, Juźwik, Słonecki, Tomkiewicz (64. Łowiecki), Orzechowski (55. Paszkowski)

Rezerwowi: Skasiewicz, Łowiecki, Paszkowski, Terpiłowski, Brzezicki, Korkuś, Aleksiuk.

Trener Zbigniew Soczewski.

Sędzia Andrzej Urban (Jelenia Góra).

Widzów 200.

Zdjęcie: Walczą Paweł Juźwik i Miłosz Reisch.