PIERWSZA DRUŻYNA

7. kolejka na trzy raty

Program 7. kolejki spotkań o mistrzostwo grupy III 3 ligi tym razem podzielona została na trzy kawałki. Z uwagi na międzypaństwowy mecz U-19 Polska – Szkocja, swoje zawody już w piątek rozegra Stal Brzeg. Gospodarze do starcia z faworyzowanym Gwarkiem przystąpią z nowym szkoleniowcem. 5 września Grzegorza Podstawka zastąpił bowiem Piotr Jacek. To pierwsza taka decyzja w nowym sezonie, w „naszej” trzecioligowej grupie.

Sześć następnych meczów tej serii gier odbędzie się tradycyjnie w sobotę. Najciekawiej zapowiadają się zawody najwyżej sklasyfikowanych rezerw drużyn z ekstraklasy. Już w południe drugi garnitur Zagłębia podejmie swój odpowiednik z „Miedzianki”. Niedzielna piłka to występy klubów, które w minionym tygodniu mierzyć się musiały w pucharach wojewódzkich. Chodzi o ostatniego naszego rywala – Ruch i oczywiście najbliższego przeciwnika – Ślęzę. Dodajmy, że trzecioligowcy nie mieli problemów z awansem do kolejnej rundy. „Zdzichy” ograły Polonię Głubczyce 5:2, a wrocławianie rozgromili Burzę Godzieszowa 7:0.

DataStadionGodzina/WynikGościeLiga
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III

Zdjęcie: Agroplon podejmie u siebie otwierającą kreską Wartę i ma okazje na poprawę dorobku punktowego.