PIERWSZA DRUŻYNA

7. kolejka na trzy raty

Program 7. kolejki spotkań o mistrzostwo grupy III 3 ligi tym razem podzielona została na trzy kawałki. Z uwagi na międzypaństwowy mecz U-19 Polska – Szkocja, swoje zawody już w piątek rozegra Stal Brzeg. Gospodarze do starcia z faworyzowanym Gwarkiem przystąpią z nowym szkoleniowcem. 5 września Grzegorza Podstawka zastąpił bowiem Piotr Jacek. To pierwsza taka decyzja w nowym sezonie, w “naszej” trzecioligowej grupie.

Sześć następnych meczów tej serii gier odbędzie się tradycyjnie w sobotę. Najciekawiej zapowiadają się zawody najwyżej sklasyfikowanych rezerw drużyn z ekstraklasy. Już w południe drugi garnitur Zagłębia podejmie swój odpowiednik z “Miedzianki”. Niedzielna piłka to występy klubów, które w minionym tygodniu mierzyć się musiały w pucharach wojewódzkich. Chodzi o ostatniego naszego rywala – Ruch i oczywiście najbliższego przeciwnika – Ślęzę. Dodajmy, że trzecioligowcy nie mieli problemów z awansem do kolejnej rundy. “Zdzichy” ograły Polonię Głubczyce 5:2, a wrocławianie rozgromili Burzę Godzieszowa 7:0.

DataGospodarzGodzina/WynikNa wyjeździeLiga
3. Liga gr. III

Zdjęcie: Agroplon podejmie u siebie otwierającą kreską Wartę i ma okazje na poprawę dorobku punktowego.