PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Remis. Aż, i tylko: Ślęza Wrocław – MKS Kluczbork 1:1

Gorzej meczu rozpocząć się już chyba nie da. Już w 120 sekundzie Mateusz Kluzek pokonał Bartosza Poloczka. Po naszym stałym fragmencie gry gospodarze szybko wyprowadzili kontrę, piłka trafiła na 11 metr i pomocnik miejscowych dołożył tylko nogę, choć futbolówka odbiła się najpierw od rozpaczliwie interweniującego golkipera MKS-u. Wrocławianie w pierwszej połowie mieli jeszcze dwie dogodne okazje, choć celnego strzału na naszą bramkę w ich wykonaniu się nie doczekaliśmy.

Najgoręcej było w przerwie. Swoje uwagi względem postawy swoich podopiecznych trener Andrzej Orzeszek wygłaszał tak, że ich rozgłos niósł się w okolicy. Podziałało. Biało-niebiescy zagrali świetną odsłonę numer dwa, zdominowali rywala, i co najważniejsze, zdobyli gola, a do zwycięskiego zabrakło bardzo niewiele.

– Nie wiem jak „Orzeł” zapuścił się aż tak do przodu. Zrobiło się zamieszanie w polu karnym, piłka wróciła na naszą połowę, którą Mariusz Sobala z powrotem wbił na przedpole rywala. Ci liczyli na spalonego, tymczasem Adam zachował się jak rasowy napastnik i ze stoickim spokojem wpakował ją do siatki – tak wyrównującego gola widział Paweł Gierak.

W 79 minucie świetnie z boku przymierzył Miłosz Reisch i… trafił w słupek. Wcześniej doskonałą okazję miał Piotr Makowski, ale chybił z ostrego narożnika przeciwległej strony boiska. Już w samej końcówce sam przed wrocławską bramka znalazł się Tomasz Dyr, ale nie zdołał dobrze opanować piłki. Aż remis, i tylko remis. To chyba najprostsze podsumowanie zawodów na wrocławskiej „Oławce”.

Ślęza Wrocław – MKS Kluczbork 1:1 (1:0)

Bramki: 2′ Mateusz Kluzek – 66′ Adam Orłowicz

Żółte kartki: Tkaczyk – Gierak, Makowski, Sobala, Krauz

MKS: Poloczek – Orłowicz, Gierak, Krawczun, Nitkiewicz – Makowski (90. Glanowski), Sobala, Węglarz (75. Lewandowski), Jaszczak (23. Okraszewski), Reisch – Krauz (85. Dyr.)

Rezerwowi: Skuza, Nykiel, Dyr, Lewandowski, Okraszewski, Jelonek, Glanowski.

Trener Andrzej Orzeszek.

Ślęza: Szermach – Bohdanowicz, Muszyński, Wdowiak, Łątka – Repski, Olejniczak, Tomaszewski (69. Skórnica), Traczyk (88. Molski), Kluzek (75. Matusik) – Lewkot (55. Jakóbczyk).

Trener Grzegorz Kowalski.

Sędzia Maciej Dudek (Żagań).

Widzów 300.