PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Zagłębie II – MKS: Rezerwy z ekstraklasy po raz pierwszy

Jeśli chcesz coś więcej wiedzieć o rezerwach klubów z ekstraklasy, to musisz po prostu przyjść na ich mecz. Opracowanie personalnej taktyki na takiego rywala bardzo często mija się z celem, ponieważ obsada składu zależna jest od bardzo wielu czynników. Podstawowym jest jednak układ gier drużyny nr 1 oraz zespołu juniorów, który bardzo często wykorzystywany jest w takich potyczkach. To tytułem wstępu do zapowiedzi najbliższego meczu naszej drużyny.

Trener Andrzej Orzeszek rozwija powyższe rozważania i ma swój scenariusz w temacie pod hasłem: KGHM Zagłębie II Lubin. – Pierwszą drużynę Zagłębia czeka w sobotę daleki wyjazd do Gdańska, na Lechię, stąd pewnie przełożenie naszego meczu, który miał odbyć się w niedzielę. Wiadomym wydaję się, że po takiej podróży, zawodnicy z ekstraklasy nie byliby brani pod uwagę przy obsadzie spotkania z nami i zapewne wszyscy w Lubinie będą mieli tego dnia wolne. Wydaje mi się, że ich rezerwy zagrają bardzo podobnym zestawieniem jak w ostatnim meczu przeciwko Gwarkowi Tarnowskie Góry. Taki ich stan posiadania oceniam na 90 procent, więc mamy jakiś punkt zaczepienia.

W tym ostatnim starciu Zagłębie II zwyciężyło 3:1, podobnie jak w czterech innych spotkaniach tej rundy. Podopieczni Adama Buczka są najwyżej sklasyfikowaną ekipą drugich teamów piłkarskiej elity w Polsce i w trzecioligowej tabeli grupy 3, rozpychają się na pozycji wicelidera z Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Liczba „Zagłębiaków II”, którzy kopnęli  już piłkę w tym sezonie 3 ligi, to dokładnie 3o zawodników! Nawiązań do ekstraklasy jednak nie będzie. Najbardziej znani kluczborskim kibicom rezerwowi powinni być – były bramkarz Odry Opole, Mateusz Kuchta oraz pochodzący z Raciborza, niegdyś gracz LZS-u Leśnica, Łukasz Moneta.

Przełożoną na sobotę konfrontację z lubinianami, na rezerwowym „boisku 4”,  poprowadzi arbiter z Zabrza, pan Leszek Lewandowski. Ostatnia wiadomość dotyczy znów biało-niebieskich, ale jest ona pozytywna. W naszej kadrze wszyscy zawodnicy są zdrowi i nikt nie musi pauzować za żółte kartki. Wiemy też, że dojdzie do zmian w podstawowej jedenastce oraz na ławce dla rezerwowych, lecz o tym, to już kilka chwil przed samym meczem.

9. kolejka:

DataGospodarzeGodzina/WynikGościeRozgrywki
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III

Zdjęcie: Jedyna porażka zaplecza Zagłębia, na inaugurację z Górnikiem Polkowice, aktualnym liderem naszej dywizji.