Zagłębie II – MKS: Rezerwy z ekstraklasy po raz pierwszy

Jeśli chcesz coś więcej wiedzieć o rezerwach klubów z ekstraklasy, to musisz po prostu przyjść na ich mecz. Opracowanie personalnej taktyki na takiego rywala bardzo często mija się z celem, ponieważ obsada składu zależna jest od bardzo wielu czynników. Podstawowym jest jednak układ gier drużyny nr 1 oraz zespołu juniorów, który bardzo często wykorzystywany jest w takich potyczkach. To tytułem wstępu do zapowiedzi najbliższego meczu naszej drużyny.

Trener Andrzej Orzeszek rozwija powyższe rozważania i ma swój scenariusz w temacie pod hasłem: KGHM Zagłębie II Lubin. – Pierwszą drużynę Zagłębia czeka w sobotę daleki wyjazd do Gdańska, na Lechię, stąd pewnie przełożenie naszego meczu, który miał odbyć się w niedzielę. Wiadomym wydaję się, że po takiej podróży, zawodnicy z ekstraklasy nie byliby brani pod uwagę przy obsadzie spotkania z nami i zapewne wszyscy w Lubinie będą mieli tego dnia wolne. Wydaje mi się, że ich rezerwy zagrają bardzo podobnym zestawieniem jak w ostatnim meczu przeciwko Gwarkowi Tarnowskie Góry. Taki ich stan posiadania oceniam na 90 procent, więc mamy jakiś punkt zaczepienia.

W tym ostatnim starciu Zagłębie II zwyciężyło 3:1, podobnie jak w czterech innych spotkaniach tej rundy. Podopieczni Adama Buczka są najwyżej sklasyfikowaną ekipą drugich teamów piłkarskiej elity w Polsce i w trzecioligowej tabeli grupy 3, rozpychają się na pozycji wicelidera z Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Liczba “Zagłębiaków II”, którzy kopnęli  już piłkę w tym sezonie 3 ligi, to dokładnie 3o zawodników! Nawiązań do ekstraklasy jednak nie będzie. Najbardziej znani kluczborskim kibicom rezerwowi powinni być – były bramkarz Odry Opole, Mateusz Kuchta oraz pochodzący z Raciborza, niegdyś gracz LZS-u Leśnica, Łukasz Moneta.

Przełożoną na sobotę konfrontację z lubinianami, na rezerwowym “boisku 4”,  poprowadzi arbiter z Zabrza, pan Leszek Lewandowski. Ostatnia wiadomość dotyczy znów biało-niebieskich, ale jest ona pozytywna. W naszej kadrze wszyscy zawodnicy są zdrowi i nikt nie musi pauzować za żółte kartki. Wiemy też, że dojdzie do zmian w podstawowej jedenastce oraz na ławce dla rezerwowych, lecz o tym, to już kilka chwil przed samym meczem.

9. kolejka:

DataGospodarzGodzina/WynikNa wyjeździeLiga
3. Liga gr. III

Zdjęcie: Jedyna porażka zaplecza Zagłębia, na inaugurację z Górnikiem Polkowice, aktualnym liderem naszej dywizji.