- PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Spóźniony pościg: MKS Kluczbork – Miedź II Legnica 1:2

Biało-niebiescy od początku posiadali inicjatywę, jednak kompletnie nic z tego nie wynikało. Wystarczyło, że goście dwa razy “jak w masło” weszli w nasze pole karne i już byli na prowadzeniu. O ile pierwsza taka akcja skończyła się rykoszetem i wybiciem piłki na rzut rożny, po strzale Marcela Wolana, o tyle indywidualna szarża Fabiana Piaseckiego sfinalizowana została w siatce. Pomocnik Miedzi uderzał z prawego narożnika po długim słupku i Konrad Skuza był bez szans.

Oba wydarzenia dzieliło zaledwie 120 sekund, a po kolejnych dwóch minutach Wolan dla odmiany huknął w poprzeczkę. W tej części gry jeszcze Skuza raz bardzo udanie piąstkował i uchronił nas od gola numer dwa. Warto dodać, że rezerwy klubu z ekstraklasy na kluczborskie spotkanie posłały aż 12 młodzieżowców, którzy stanowili trzon 17-osobowego tym razem składu, a w “wyjściowym garniturze” zaprezentowało ich się aż ośmiu. Przez 45 minut MKS nie posiadał żadnego punktu zaczepienia, aby cokolwiek w tym spotkaniu zmienić.

Do 74 minuty na placu gry niewiele się działo. Wówczas to w naszym polu karnym popychany był Patryk Makuch, piłka powędrowała na “wapno”, które technicznie na drugą bramkę zamienił Piasecki. Najlepszą okazję do poprawy wyniku miał 6 minut przed końcem Dominik Lewandowski, ale spudłował z 4 metrów. Nadzieje odżyły w 88 minucie, kiedy Kamil Nitkiewicz bezbłędnie wykonał karniaka po faulu na Tomaszu Dyrze. Nasi złapali kontakt i rzucili się na rywala. W 90 minucie o milimetry pomylił się Paweł Gierak. Pościg za rezerwami “Miedzianki” rozpoczął się jednak zbyt późno i było to wszystko tego pięknego, choć smutnego w sumie niedzielnego popołudnia.

MKS Kluczbork – Miedź II Legnica 1:2 (0:1)

Bramki: 28′, 75′ (k) Fabian Piasecki – 88′ Kamil Nitkiewicz (k)

Żółte kartki: Kamil Nitkiewicz – Piotr Przygocki, Michał Pojasek

MKS: Skuza – Orłowicz, Krawczun, Gierak, Nitkiewicz (k) – Makowski (80. Lewandowski), Glanowski (76. Nykiel), Sobala, Okraszewski (39. Jaszczak), Węglarz (62. Dyr) – Reisch.

Rezerwowi: Poloczek, Dyr, Nykiel, Lewandowski, Gadecki, Jaszczak, Jelonek.

Trener Andrzej Orzeszek.

Miedź II: Szpaderski – Przygocki, Torres, Piasecki, Kisiel, Wolan (46. Garuch), Porębski (68. Miazga), Zieliński, Makuch (77. Śliwiński), Ławniczak, Pojasek (k) (86. Bartłomiejczak).

Rezerwowi: Hoffman, Bartłomiejczak, Sitor, Garuch, Śliwiński, Miazga

Trener Radosław Bella.

Sędzia Robert Kowalczyk (Częstochowa).

Widzów 400.