PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Kamil Nitkiewicz nie zagra z Gwarkiem

Matematyka napomnień jest nieubłagana. Podczas ostatniego spotkania z Miedzią II Legnica czwartą żółtą kartkę w bieżącym sezonie ujrzał Kamil Nitkiewicz. Kapitana naszej jedenastki czeka zatem przymusowa pauza w najbliższym, wyjazdowym meczu z Gwarkiem Tarnowskie Góry.

Popularny „Nita” jest podstawowym i kluczowym zawodnikiem biało-niebieskich. Spośród dziesięciu ligowych bojów naszej drużyny do kompletu pełnych występów zabrakło mu tylko pięciu minut, kiedy z powodu urazu opuścił plac gry w starciu z Lechią Dzierżonów. Tej jesieni zdobył dla naszych barw trzy gole, wszystkie ze stałych fragmentów gry. Nitkiewicz bezpośrednio z rzutu wolnego trafił do siatki w przegranym 1:2 spotkaniu z Ruchem Radzionków oraz zapewnił nam zwycięstwo ze Stalą Brzeg, skutecznie egzekwując jedenastkę, podobnie jak we wspomnianych już zawodach z rezerwami „Miedzianki”.

Kamil kapitańską opaskę przekaże na sobotę Pawłowi Gierakowi.