PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Gwarek – MKS. Trzeba zagrać inaczej

Nasz najbliższy rywal do 3 ligi trafił przed rokiem. TS Gwarek Tarnowskie Góry na najwyższym w historii klubu poziomie rozgrywkowym zadebiutował lepiej niż udanie. Jako beniaminek zajął 3. miejsce i do końca bił się o awans do 2 ligi. Bardzo podobnie sytuacja wygląda i w tym sezonie. Po wyjazdowym zwycięstwie w ostatniej kolejce z rezerwami Górnika Zabrze, drużyna prowadzona przez Krzysztofa Górecko zameldowała się w końcu na pudle. Na pozycję tę złożyło się 6 zwycięstw, 2 remisy i tyleż samo porażek. Uwaga! Z 20 punktowych zdobyczy, Gwarek aż 15 przywiózł z obcych boisk i jest to w zasadzie jedyny czynnik sprzyjający MKS-owi.

Po kompletnie nieudanych zwodach z Miedzią II Legnica oraz wobec absencji „wykartkowanego” na sobotę Kamila Nitkiewicza, gospodarze będą zdecydowanym faworytem tego spotkania, premierowego zresztą w historii obu klubów. Tarnogórzanie mają jeszcze jeden atut w postaci personalnej obsady swojej kadry. Znajdziemy tam tak doświadczonych zawodników jak: Sławomir Pach, Dawid Jarka, Grzegorz Fonfara, Kamil Cholerzyński czy Przemysław Oziębała. Akurat ten ostatni, najskuteczniejszy w Tarnowskich Górach jest kontuzjowany i jego wstęp stoi pod znakiem zapytania.

– Jesteśmy już po wstępnych rozmowach na temat tego przeciwnika. Podchodzimy do niego z bardzo dużym respektem i zdajemy sobie sprawę z tego, że musimy zagrać zupełnie inaczej niż ostatnio. W piątek po południu czeka nas jeszcze analiza jego poczynań na boisku, choć trener już zwracał nam uwagę na piłkarzy, którzy nadają ton grze Gwarka – mówi Paweł Gierak, który na jeden mecz przejmie kapitańską opaskę po Nitkiewiczu.

Dla „Giera” to przy okazji spotkanie po latach z wspomnianym już wyżej Jarką. Nasza obrońca grał już przeciwko napastnikowi Gwarka, kiedy ten występował jeszcze w barwach Odry Opole. 23 kwietnia 2014 roku nasz stoper zagrał świetną partię, całkowicie wyłączył go z gry, a MKS zwyciężył 1:0. – To bardzo groźny zawodnik, na którego na pewno będziemy musieli uważać, gdyż robi dużo zamieszania pod polem karnym – potwierdza Paweł.

Dla nas dobrą wiadomością pozostaje fakt powrotu do drużyny Pawła Krauza, który w ostatnią niedzielę nie zagrał tylko i wyłącznie z powodu umowy jaką MKS zawarł z Miedzią. Zawody na stadionie, który jest częścią większego kompleksu sportowego poprowadzi obyty na trzecioligowych boiskach Szymon Grabara z Sosnowca. Meczu z udziałem biało-niebieskich jeszcze nie sędziował, ale raz na Gwarku gwizdał, kiedy miejscowi ograli u siebie rezerwy „Miedzianki”, jeszcze w poprzednim sezonie.

DataStadionGodzina/WynikGościeLiga
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III

Zdjęcie: Dawid Jarka przeciwko Ruchowi Zdzieszowice.