MŁODZIEŻ PRZYPIĘTY

Rzut na taśmę juniorów starszych

– Trudno zliczyć doskonałe sytuacje, które wypracowaliśmy by zdobyć gola. Byliśmy jednak dramatycznie nieskuteczni, ale na szczęście raz się udało i zasłużenie wygraliśmy – mówił po meczu w Czarnowąsach trener Dariusz Surmiński.

Mecz juniorów starszych ze Swornicą do złudzenia przypominać mógł niedzielne spotkanie reprezentacji Polski z Włochami, gdzie rolę squadra azzurra pełnił oczywiście MKS. Zresztą, jedyny gol padł podobnie jak w Chorzowie, w doliczonym czasie gry. Mężem opatrznościowym i jokerem naszej drużyny został wprowadzony na zmianę Karol Klimczak (na zdjęciu).

Jego trafienie pozwoliło utrzymać pozycję wicelidera Opolskie Ligi Juniorów, gwarantujące wiosenne granie w lidze międzywojewódzkiej. Biało-niebieskim po piętach depcze cały czas Stal Brzeg i gdyby nie rzut na taśmę naszych chłopaków, w sobotę zostaliby strąceni z 2. miejsca.

Do końca rozgrywek pozostały jeszcze cztery kolejki. Najbliższe zawody „Starsi” zagrają u siebie właśnie z ekipa z Brzegu, więc zawody zapowiadają się niezwykle ciekawie. Na stadion KKS-u zapraszamy w niedzielę, 21 października, na godzinę 11.00. W pierwszym w tym sezonie spotkaniu obu drużyn góra byli nasi, którzy zwyciężyli na wyjeździe 3:2.

OLJ: Swornica Czarnowąsy – MKS Kluczbork 0:1 (0-0)

Bramka: 90′ Karol Klimczak

MKS: Przybysz – Kondracki (60′ Lizoń), Paradowski, Gurok, Suslik – Sypko, Prządka (46′ Kalus), Wojnarowski (46′ Oczowiński), Serzhaniuk, Rychlik (65′ Klimczak) – Knopik

Tabela

Wyniki