MŁODZIEŻ

Status quo juniorów starszych

Juniorzy starsi są na właściwej drodze do tego, aby wiosną zagrać już w innej lidze. W ostatnią niedzielę nasza ekipa gościła w Kluczborku Stal Brzeg, rywala, który ma także zakusy na występy w lidze makroregionalnej. Brzeżanie do MKS-u tracili bowiem tylko dwa punkty. Przypomnijmy, że wyjazdy poza Opolszczyznę zagwarantują dwa pierwsze miejsca zajęte na koniec rundy jesiennej w Opolskiej Lidze Juniorów.

Biało-niebieskich po raz pierwszy poprowadził Michał Honc, który trenerską pałeczkę przejął od Dariusza Surmińskiego, powołanego na funkcję selekcjonera seniorów. Mecz na KKS-ie zakończył się bezbramkowym remisem, dzięki czemu nasi chłopcy zachowali przysłowiowe status quo i obronili pozycję wicelidera rozgrywek.

– Stal okazała się bardzo ciężkim i wymagającym przeciwnikiem. To myśmy prowadzili grę, ale to goście wypracowali sobie trzy stuprocentowe sytuacje, z których ratował nas Dominik Banasiński, moim zdaniem „man of the match” całego spotkania. Chłopcy pokazali charakter i zostawili dużo zdrowia na boisku. To bardzo cenny punkt – podsumował zawody na KKS-ie coach „Starszych”. MKS miał także swoje okazje do zdobycia gola, ale widoczny był brak pauzującego za żółte kartki, najlepszego snajpera całej OLJ-tki, Dastina Knopika.

Przed zapleczem naszego trzecioligowca jeszcze dwa spotkania wyjazdowe z niżej notowanymi – Polonią Nysa i Startem Namysłów oraz domowe zawody z trzecią w tabeli Pomologią Prószków. Wygląda na to, że ten ostatni zespół w ostatniej kolejce pogrzebał sobie szanse na awans, ulegając u siebie liderowi, Odrze Opole. W przedostatniej serii Pomologia zmierzy się właśnie ze Stalą, co nasi juniorzy powinni skrzętnie wykorzystać i opuścić po zimie granice województwa.

OLJ: MKS Kluczbork – Stal Brzeg 0:0 

MKS: Banasiński – Paradowski, Gurok, Mendel, Suslik – Gadecki, Sypko (60. Klimczak), Kalus, Oczowiński, Serzhaniuk – Witek

Rezerwowi: Przybysz, Wojnarowski, Kondracki, Spurek, Lizoń, Prządka

Zdjęcie: Przy piłce Grzegorz Gadecki, senior i junior MKS-pu Kluczbork.