MKS – Stilon. Czuć oddech sąsiada w tabeli

Stilon Gorzów Wielkopolski to klub z tradycjami i kibicami, który próbuje odrodzić się po upadku. W 1997 roku gorzowska piłka zniknęła z mapy Polski i dopiero w roku 2011 powstał GKP Gorzów, który jeszcze w tym samym roku stał się Stilonem. To właśnie wtedy występował tam były MKS-iak, Łukasz Ganowicz.

– Stilon w mieście ma inną, silną konkurencję, jaką jest żużel i to na najwyższym poziomie, a fakt ten na pewno nie ułatwia szybkiego powrotu na salony. A szkoda, gdyż klub ten ma całkiem sporą liczbę fanów. W obecnym składzie jest dwóch znanych mi zawodników, którzy pozostali w drużynie – bramkarz Jacek Skrzyński i doświadczony pomocnik Krzysztof Kaczmarczyk. Reszta kadry to już zawodnicy znacznie młodsi – recenzuje rywala popularny “Gana”.

Po bardzo słabym starcie sezonu ostatnio w Stilonie dzieje się coraz lepiej. Przełomowym momentem wydaje się przyznany walkower za mecz ze Stalą Brzeg, który podciągnął gorzowian w tabeli. Od tego wydarzenia ekipa Kamila Michniewicza jakby przeszła metamorfozę, przestała tracić gole i pokonała zawsze silne rezerwy Zagłębia Lubin oraz Gwarka Tarnowskie Góry. Ganowicz twierdzi, że to drużyna na obecną chwilę nieobliczalna i może zaskoczyć wszystkim. Ruch Zdzieszowice, którego jest przecież trenerem pokonał po szalonym meczu Stilon 3:2.

– Tak jak każdy zespół, mają swoje plusy i minusy. Obejrzałem ich dwa mecze, ale twierdzę, że my musimy koncentrować się przede wszystkim na sobie, walczyć jak w Zabrzu, zagrać odważnie i przemyślanie, tak żeby trzy punkty zostały w Kluczborku – nie uprawia filozofii trener Dariusz Surmiński. Będzie to dla niego pierwszy domowy mecz w roli szkoleniowca pierwszej drużyny. Zresztą, sytuacja w tabeli mówi w zasadzie wszystko. Nasz sobotni przeciwnik ma tyle samo punktów (13), ale MKS rozegrał jedno spotkanie więcej i w zasadzie nas wszystkich powinno interesować wyłącznie zwycięstwo.

Zawody przy Sportowej 7 poprowadzi opolski arbiter Ireneusz Sipiora, sędzia za pan brat obyty z rozgrywkami na trzecioligowym poziomie. Mimo tego, że z Prudnika z którego pochodzi, do Kluczborka nie ma daleko, to będzie to jego debiut na Stadionie Miejskim. Bezpośrednią transmisję meczu MKS Kluczbork – Stilon Gorzów Wielkopolski, przeprowadzi stacja Śląskie TV, partner medialny klubu. Link do relacji na żywo znajduje się tutaj. Informujemy  także, że z powodów organizacyjnych, wjazd na stadion od strony domu katechetycznego księży Sercan będzie niemożliwy.

13. kolejka:
DataGospodarzGodzina/WynikNa wyjeździeLiga
3. Liga gr. III
Zdjęcie: Trzy bramki z rzutów karnych i jeden z gol z wolnego czynią Kamila Nitkiewicza najskuteczniejszym biało-niebieskim w grupie III 3 ligi.