PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

MKS – Stilon. Czuć oddech sąsiada w tabeli

Stilon Gorzów Wielkopolski to klub z tradycjami i kibicami, który próbuje odrodzić się po upadku. W 1997 roku gorzowska piłka zniknęła z mapy Polski i dopiero w roku 2011 powstał GKP Gorzów, który jeszcze w tym samym roku stał się Stilonem. To właśnie wtedy występował tam były MKS-iak, Łukasz Ganowicz.

– Stilon w mieście ma inną, silną konkurencję, jaką jest żużel i to na najwyższym poziomie, a fakt ten na pewno nie ułatwia szybkiego powrotu na salony. A szkoda, gdyż klub ten ma całkiem sporą liczbę fanów. W obecnym składzie jest dwóch znanych mi zawodników, którzy pozostali w drużynie – bramkarz Jacek Skrzyński i doświadczony pomocnik Krzysztof Kaczmarczyk. Reszta kadry to już zawodnicy znacznie młodsi – recenzuje rywala popularny „Gana”.

Po bardzo słabym starcie sezonu ostatnio w Stilonie dzieje się coraz lepiej. Przełomowym momentem wydaje się przyznany walkower za mecz ze Stalą Brzeg, który podciągnął gorzowian w tabeli. Od tego wydarzenia ekipa Kamila Michniewicza jakby przeszła metamorfozę, przestała tracić gole i pokonała zawsze silne rezerwy Zagłębia Lubin oraz Gwarka Tarnowskie Góry. Ganowicz twierdzi, że to drużyna na obecną chwilę nieobliczalna i może zaskoczyć wszystkim. Ruch Zdzieszowice, którego jest przecież trenerem pokonał po szalonym meczu Stilon 3:2.

– Tak jak każdy zespół, mają swoje plusy i minusy. Obejrzałem ich dwa mecze, ale twierdzę, że my musimy koncentrować się przede wszystkim na sobie, walczyć jak w Zabrzu, zagrać odważnie i przemyślanie, tak żeby trzy punkty zostały w Kluczborku – nie uprawia filozofii trener Dariusz Surmiński. Będzie to dla niego pierwszy domowy mecz w roli szkoleniowca pierwszej drużyny. Zresztą, sytuacja w tabeli mówi w zasadzie wszystko. Nasz sobotni przeciwnik ma tyle samo punktów (13), ale MKS rozegrał jedno spotkanie więcej i w zasadzie nas wszystkich powinno interesować wyłącznie zwycięstwo.

Zawody przy Sportowej 7 poprowadzi opolski arbiter Ireneusz Sipiora, sędzia za pan brat obyty z rozgrywkami na trzecioligowym poziomie. Mimo tego, że z Prudnika z którego pochodzi, do Kluczborka nie ma daleko, to będzie to jego debiut na Stadionie Miejskim. Bezpośrednią transmisję meczu MKS Kluczbork – Stilon Gorzów Wielkopolski, przeprowadzi stacja Śląskie TV, partner medialny klubu. Link do relacji na żywo znajduje się tutaj. Informujemy  także, że z powodów organizacyjnych, wjazd na stadion od strony domu katechetycznego księży Sercan będzie niemożliwy.

13. kolejka:
DataGospodarzeGodzina/WynikGościeRozgrywki
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
Zdjęcie: Trzy bramki z rzutów karnych i jeden z gol z wolnego czynią Kamila Nitkiewicza najskuteczniejszym biało-niebieskim w grupie III 3 ligi.