- MŁODZIEŻ

Juniorzy starsi o krok od awansu

Wysokie zwycięstwo odniosło w 12. kolejce Opolskiej Ligi Juniorów zaplecze naszych seniorów. Podopieczni Michała Honca na wyjeździe wysoko pokonali Polonię Nysa i są bardzo blisko awansu do ligi międzywojewódzkiej.

– Mecz był cały czas pod naszą kontrolą. Rozegraliśmy dobre spotkanie pod względem taktycznym i wszystkie nasze założenia zostały w stu procentach zrealizowane na boisku. Cieszą przede wszystkim trzy bramki, które zdobyliśmy po rzutach rożnych, ponieważ ciężko popracowaliśmy nad tym elementem – podsumował niedzielne zawody trener biało-niebieskich.

Do końca rozgrywek rundy jesiennej pozostały już tylko dwie serie gier. Nasi chłopcy najpierw udadzą się do Namysłowa na spotkanie ze Startem i już tam zapewnić sobie mogą udział we wiosennej rywalizacji makroregionalnej. Jeśli wygrają, tracąca do MKS-u 4 punkty Stal Brzeg nie dogoni już naszych juniorów i kończące rywalizację starcie z Pomologią Prószków będzie wyłącznie o prestiż.

OLJ-otkę wygrała w ostatnią sobotę Odra Opole i jest pierwszym z Opolszczyzny juniorskim zespołem, który zmieni w marcu klasę rozgrywkową. Klubowi ze stolicy województwa serdecznie gratulujemy i bardo liczymy,  że dołącza do niego nasi reprezentanci.

OLJ: Polonia Nysa – MKS Kluczbork 1:4 (0:2)

Bramki: 46′ Kacper Duda (karny) – 8′ ,59′ Oliver Kalus, 29′ Jakub Mendel, 76′ Miłosz Paradowski

MKS: Banasiński – Lizoń, Gurok, Mendel, Suslik – Kalus, Paradowski, Oczowiński, Witek, Wojnarowski (80. Spurek), Serzhaniuk (83. Kondracki)

Tabela OLJ.