AKADEMIA

Młodziki zagrają o mistrzostwo Opolszczyzny

Zwycięstwem w Stobrawie, nad LZS-em Rudniki, młodziki MKS-u Kluczbork zapewniły sobie udział w gronie klubów, które wiosną walczyć będą o mistrzostwo województwa opolskiego. Opolska Liga Młodzika podzielona jest na osiem grup, a dwie najlepsze z każdej awansują do ścisłego finału, który trwać będzie w trakcie wiosennej edycji rozgrywek.

– Dziś na boisku spotkały się niewątpliwie dwie najlepsze ekipy tej ligi. Po zaciętym i ostrym – momentami chyba zbyt bardzo – spotkaniu, udało się wywalczyć komplet punktów. Chłopakom należą się brawa za zaangażowanie i wysiłek włożony w dzisiejszy mecz. Dotyczy to także zespołu rywala, przez co oglądaliśmy bardzo ciekawe i emocjonujące widowisko – mówi prezes Akademii Piłkarskiej Młody MKS, Marcin Baj.

Mało tego. Podopieczni Adama Michalewskiego i właśnie Marcina Baja są liderem swojej dywizji, a bramkowy bilans 63:5 rozwiewa wszelkie wątpliwości. Spotkanie z LZS-em Ligota Oleska, które 5 listopada zakończy rundę jesienną, będzie miało już charakter wyłącznie statystyczny, choć nasi chłopcy powalczą z pewnością zachowanie 1. miejsca. Gratulujemy i życzymy powodzenia na wiosnę!

Tabela D1 Młodzik, grupa I.

Wyniki D1  Młodzik, Grupa I.