MŁODZIEŻ PRZYPIĘTY

Juniorzy awansowali do ligi międzywojewódzkiej

Juniorzy starsi MKS-u Kluczbork wywalczyli awans do tzw. ligi makroregionalnej, w której wystąpią podczas wiosennej rundy rewanżowej. Bez względu na wyniki ostatniej kolejki Opolskiej Ligi Juniorów, biało-niebieskich czekają boje z rówieśnikami z województw Śląskiego. Dolnośląskiego i Lubuskiego oraz rewanże z Odrą Opole, która wygrała naszą „OLJ-tkę”. Stało się tak dzięki zwycięstwu naszych chłopców w Namysłowie i przegranej Stali Brzeg na boisku Pomologii Prószków.

Mecz ze Startem miał dosyć jednostronny przebieg, a główne skrzypce zagrał w nim zawodnik, który nie załapał się do kadry na mecz seniorów z Pniówkiem Pawłowice Śląskie. – Cała drużyna stanęła na wysokości zadania. Chciałbym wyróżnić Norberta Jaszczaka, autora dwóch asyst i ostatniego zdobytego przez nas gola. Kolejną bramkę dołożył do swojego dorobku Dastin Knopik, nasz najskuteczniejszy w tej rundzie zawodnik – mówił po zwycięskiej wyprawie trener Michał Honc. Knopik do siatki rywali trafiał w sumie 14 razy. W Namysłowie z powodu udziału w zawodach w Pawłowicach Śląskich, wszedł dopiero w 55 minucie, ale i tak potwierdził swój snajperski zmysł.

Szkoleniowiec „Starszych” wrócił też pamięcią do początku sezonu, ponieważ juniorską pałeczkę przejął dopiero 16 października. – Głównym prowadzącym zespół był Darek Surmiński, dlatego wielki ukłon przede wszystkim w jego stronę. To on wspiął się tak wysoko, a ja postarałem się, żeby z tej wysokości nie spaść. Generalnie skończyłem jego i chłopaków dzieło, bo to przede wszystkim ich zasługa i sukces. Dziękuję przy okazji Wojtkowi Pacholakowi (kierownik drużyny), który dbał o to, aby organizacyjnie wszystko było dopięte na ostatni guzik, i było.

Wiosną formę naszej ekipy, oprócz wspomnianej już Odry, przetestują Falubaz Zielona Góra i Stilon Gorzów Wielkopolski. Blisko tej rywalizacji są Chrobry Głogów, GKS Katowice i Miedź Legnica. Zanim to jednak nastąpi, w Święto Niepodległości, o godzinie 11.00, juniorzy na zakończenie rozgrywek podejmą na KKS-ie Pomologię, a stawką spotkania będzie wyłącznie prestiż i walka o miejsce na podium, jeśli chodzi o gości.

Juniorom serdecznie gratulujemy i życzymy im udanych występów  w Lidze Makro.

OLJ: Start Namysłów – MKS Kluczbork 0:5 (0:3)

Bramki: 4′, 12 ‚Jakob Rychlik, 15′ Jakub Witek. 84′ Dastin Knopik, 90’ Norbert Jaszczak.

MKS: Banasinski – Rychlik (80. Lizoń), Gurok, Paradowski, Suslik, Kalus, Witek (75. Kondracki), Oczowiński, Jaszczak, Wojnarowski (55. Knopik), Serzhaniuk (72. Sypko)

Tabela

Wyniki

Zdjęcie: W takim składzie juniorzy starsi rozpoczęli wyścig po awans.