PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Cenny punkt i… niedosyt: BTS Rekord Bielsko-Biała – MKS Kluczbork 1:1 (1:1)

Przedświąteczne zawody w Bielsku-Białej rozpoczęły się dla nas fatalnie. Już po 120 sekundach i pierwszym w tym meczu kornerze, najprzytomniej w polu karnym zachował się Damian Hilbrycht i z bliska wpakował piłkę do siatki. Gospodarze szybko wykonali plan minimum, co odbiło się na dalszym przebiegu „widowiska”. Sytuacji powodujących ciarki na plecach nie odnotowano, ale zanim drużyny udały się na przerwę, biało-niebiescy doprowadzili do wyrównania.

Już w doliczonym czasie pierwszej odsłony z narożnika pola karnego rzut wolny bił etatowy wykonawca stałych fragmentów gry, Kamil Nitkiewicz. Dośrodkowanie przedłużył Aleksander Jelonek, a prowadzący zawody Robert Parysek gwizdnął od razu zakończenie pierwszej połowy. Tak zwany „gol do szatni” oblicza zawodów jednak nie zmienił. Oba zespoły toczyły wyrównane zawody i trwało tak zwane przeciąganie liny.

W 67 minucie biało-niebiescy mieli doskonałą okazję, by prowadzenie objąć, a w zasadzie dwie okazje. Najpierw po rzucie rożnym główkował Paweł Gierak, a piłkę z linii bramkowej wybił Konrad Kasolik, tę przejął Piotra Makowski, ale przegrał pojedynek sam na sam ze strzegącym bramki Rekordu, Bartoszem Kucharskim.

Końcowe fragmenty spotkania należały do… MKS-u. W 74 minucie Piotr Wyroba zablokował uderzenie Makowskiego, z kolei Miłosz Reisch przestrzelił głową w minucie 81. Dwie minuty później Kucharski odważnym wyjściem powstrzymał świetną kontrę naszego zespołu, który wychodził trzech na dwóch. Piłkę meczową dostał w 90 minucie Norbert Jaszczak. Naszego zmiennika kapitalnie rozprowadził Adam Orłowicz, ale znów fenomenalnie interweniował Kucharski.

Miało być strasznie, a pozostał niedosyt. Magia własnego terenu bielszczan mogła zostać odczarowana, choć każdą punktową zdobycz jeszcze przed zawodami, bralibyśmy chyba w ciemno.

BTS Rekord Bielsko-Biała – MKS Kluczbork 1:1 (1:1)

Bramki: 2′ Damian Hilbrycht – 45′ Aleksander Jelonek

Żółte kartki: Gadecki, Gierak

MKS: Skuza – Orłowicz, Gierak, Jelonek, Nitkiewicz (k) – Dyr (66. Węglarz), Sobala, Gadecki (72. Glanowski), Makowski (90. Okraszewski), Lewandowski (77. Jaszczak) – Reisch.

Rezerwowi: Franczuk, Glanowski, Węglarz, Knopik, Okraszewski, Jaszczak, Michalewski.

Trener: Dariusz Surmiński.

Rekord: Kucharski – Rucki (k), Wyroba, Wróbel, Gleń, Czernek (70. Szymański), Kasolik, Żołna (70. Sobik), Gaudyn, Kareta, Hilbrycht.

Rezerwowi: Żerdka, Groń, Sobik, Szymański, Caputa, Czaicki, Kozina.

Trener: Piotr Jaroszek.

Sędzia: Robert Parysek (Legnica).

Widzów 20.

Zdjęcie: Aleksander Jelonek w 3 lidze po raz pierwszy wyszedł w podstawowej jedenastce.