MŁODZIEŻ PRZYPIĘTY

Juniorzy uroczyście zamknęli rozgrywki

Już nie Opolska Liga Juniorów, a rozgrywki Ligi Makroregionalnej, czekają juniorską drużynę MKS-u Kluczbork. Podopieczni najpierw Dariusza Surmińskiego, a obecnie Michała Honca w dobrym stylu wywalczyli awans i na wiosnę mierzyć się będą z rówieśnikami z województw Śląskiego, Dolnośląskiego i Lubuskiego.

Zanim odpaliły korki od szampanów nasi chłopcy podejmowali na KKS-ie Pomologię Prószków. Mecz był o przysłowiową pietruszkę, ale obie ekipy podeszły doń bardzo poważnie i stworzyły bardzo ciekawe widowisko. – Spodziewaliśmy się tego, że rywal pokaże się z bardzo dobrej strony. Pomimo objęcia szybkiego prowadzenia, to drużyna gości nadawała ton grze, stwarzając bardzo ciekawe i groźne sytuacje  bramkowe. Do przerwy przegrywaliśmy, ze zdecydowanym wskazaniem na przeciwnika. W szatni padło kilka „ciepłych” słów oraz nastąpiły dwie zmiany, co przyniosło pożądany efekt – opisuje stan spotkania trener Honc.

Druga odsłona była już wyrównana, a i biało-niebiescy zdołali doprowadzić do remisu. Należy też dodać, że w pierwszej połowie rzut karny dla drużyny gości obronił nasz bramkarz Kamil Przybysz. – Cała drużyna zasługuje na pochwałę, nawet mimo tej słabej pierwszej połowy, lecz była w stanie się pozbierać i doprowadzić do wyrównania, z bardzo dobrze dysponowaną tego dnia Pomologią – kończy meczowe podsumowanie nasz szkoleniowiec.

Wizyta pod słynną na cały kraj kluczborską wiatą zwieńczyła trud. „Starsi” mogli trochę poświętować, także z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ponieważ to właśnie 11 listopada grali ostatnie swoje zawody w tym roku. Zanim to jednak nastąpiło oficjalne gratulacje złożył drużynie prezes MKS-u Kluczbork, Waldemar Sosin. Padła też deklaracja, że klub będzie budował pierwszy zespół w oparciu o swych wychowanków.

Honc stwierdził, że przejął chłopaków na wysokim poziomie i jego celem było jedynie „nie zepsucie tego”, co zastał po Dariuszu Surmińskim. Twórca drużyny i ojciec sukcesu także przybył na spotkanie. – Gratuluję i komunikuję, że jesteście cały czas pod moją obserwacją, oczywiście pod kątem występów w pierwszym zespole. „Makroliga” będzie znacznie trudniejszym wyzwaniem, ale tylko w ten sposób będziecie mogli rozwijać swoje umiejętności – rzucił wyzwanie trener seniorów.

W imieniu zaplecza piłkarskiego MKS-u  głos zabrał Jakub Mendel. Nasz obrońca podziękował zarządowi klubu, sponsorom oraz sztabowi szkoleniowemu i obiecał, że drużyna ciężko pracować będzie na dalszy sukces. Każdy zawodnik otrzymał zestaw okolicznościowych upominków od partnerów wydarzenia, w tym okolicznościowe koszulki upamiętniające „wyjście” poza Opolszczyznę.

Zarząd klubu dziękuje firmom Shape-line /Marcin Mączka i Football Factory /Krzysztof Zalcman oraz wszystkim osobom prywatnym, które pomogły w organizacji juniorskiej imprezy.

OLJ: MKS Kluczbork – Pomologia Prószków 2:2 (1:2)

Bramki: 9′, 81′ Dastin Knopik – 30′, 35′ Bruno Gos

MKS: Przybysz – Paradowski, Gurok, Mendel, Suslik, Kalus (46. Sypko), Oczowiński (70. Wojnarowski), Serzhaniuk, Rychlik (46. Lizoń), Witek (65. Prządka) – Knopik.

Końcowa tabela.

Zdjęcia z meczu.