PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Paweł Krauz wznowił treningi

Kontuzja mięśnia dwugłowego prawego uda wykluczyła Pawła Krauza z udziału w ostatnich meczach naszej drużyny. Napastnik biało-niebieskich po raz ostatni na placu gry pojawił się 20 października, kiedy MKS gościł w Zabrzu i wojował z rezerwami Górnika.

– W zasadzie to już pewna prawidłowość, że tę „dwójkę” leczę praktycznie co sezon i wypadam na jedną, dwie kolejki. Teraz okazało się, że nadciągnięcie było na tyle mocne i w kilku miejscach, że trafiła mi się dłuższa pauza. Kiedyś naderwałem przyczep i problem ten ciągnie się za mną. Od wtorku trenuję już jednak na pełnych obciążeniach i liczę na występ w Gaci – opisuje swój przypadek popularny „Ibra”.

– Chcieliśmy, żeby Paweł był w stu procentach sprawny, dlatego nie ryzykowaliśmy z wprowadzaniem go na siłę na boisko. Liczyliśmy, że uda się wyleczyć tą kontuzję na nasz ostatni mecz. Udało się i mam jednego zawodnika więcej do wyboru przy ustalaniu osiemnastki na najbliższe spotkanie – mówi trener naszego trzecioligowca, Dariusz Surmiński.

Wspomniane zawody Foto Higiena Gać – MKS Kluczbork, odbędą się już w najbliższą sobotę, o godzinie 13.00