PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Stałe fragmenty zadecydowały: Foto-Higiena Błyskawica Gać – MKS Kluczbork 3:0 (2:0)

Dla gospodarzy mecz otworzył się znakomicie. W 5 minucie rzut wolny z narożnika pola karnego wykonywał Igor Tarnov. Silne bita piłka odbiła się od klatki piersiowej Konrada Skuzy, dopadł do niej Marek Gancarczyk i z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. Później na kameralnym stadionie w Gaci oglądaliśmy bardzo wyrównane zawody, których esencją było zdobycie terenu w środku pola. Dopiero w 34 minucie indywidualną akcją na lewej stronie popisał się Norbert Jaszczak, huknął z lewej nogi, ale trafił w słupek.

W 39 minucie miejscowi dostali kolejny stały fragment gry. Znów w rolach głównych wystąpili Tarnov i Gancarczyk, lecz tym razem przez nikogo nie obstawiony zdobywca pierwszego gola, głową bez problemu przelobował Skuzę. Tuż przed gwizdkiem na przerwę świetnie interweniował Marcin Gąsiorowski, który nogami obronił uderzenie Dominika Lewandowskiego z 6 metrów. MKS był już też bez swego kapitana, ponieważ Kamil Nitkiewicz wskutek urazu kolana musiał opuścić boisko.

Po zmianie stron nasi chłopcy przejęli inicjatywę. Już na jej początku Gąsiorowski wybiegł z bramki, żeby powstrzymać szarżę Lewandowskiego, z kolei w 53 minucie minimalnie nad poprzeczką z rzutu wolnego bezpośredniego mierzył Tomasz Dyr. Biało-niebiescy nie schodzili praktycznie z połowy rywala, jednak miejscowi bardzo konsekwentnie się bronili, ale też kontrowali. W 63 minucie dobrą okazję miał drugi z Gancarczyków, Janusz, na szczęście w ostatniej chwili został zablokowany.

Mecz znów się wyrównał i do złudzenia przypominał to, co działo się w pierwszej połowie, pomiędzy trafieniami Gancarczyka. Drużyna z Gaci w końcówce potwierdziła sobotnią skuteczność. Autorem trzeciego gola znów był najstarszy z „Garnków”, zgarniając hat-tricka i tytuł bezsprzecznie najlepszego zawodnika całego spotkania.

Foto-Higiena Błyskawica Gać – MKS Kluczbork 3:0 (2:0)

Bramki: 5′, 39, 87′ Marek Gancarczyk

Żółte kartki: Michał Tylki, Paweł Bujakiewicz – Kamil Nitkiewicz, Paweł Gierak

Foto-Higiena: Gąsiorowski (k) – Barski, Dołgan, M. Gancarczyk, Tylki (89.Korsk), Tarnov (64. Wejerowski), J. Gancarczyk (86. Gałaszewski), Hawryło, Krocz (46. Bujakiewicz), Kubacki, Piórecki.

Rezerwowi: Młynarski, Bujakiewicz, Gołaszewski, Wejerowski, Korsak, Mazur.

Trener Marcin Dymkowski.

MKS: Skuza – Orłowicz, Gierak, Krawczun, Nitkiewicz (k) (44. Dyr) – Jaszczak (88. Węglarz), Sobala, Gadecki (46. Glanowski), Makowski (.88. Okraszewski), Lewandowski – Reisch.

Rezerwowi: Poloczek, Glanowski, Dyr, Węglarz, Okraszewski, Jelonek, Michalewski.

Trener Dariusz Surmiński.

Sędzia Paweł Kucharczyk (Wrocław).

Widzów 180.