AKADEMIA

Młody MKS raportuje. Będzie Liga Mistrzów!

Akademia Piłkarska Młody MKS Kluczbork, to dziś praktycznie samodzielny i samofinansujący się podmiot. Prezesa  Marcina Baja, spytaliśmy o aktualny stan posiadania Akademii, czyli sytuację organizacyjną i sportową stowarzyszenia, na którego czele stoi.

Liczby.

– Na chwilę obecną prowadzimy zajęcia treningowe w 9 grupach rocznikowych, w których piłkarskiego rzemiosła uczy się 135 zawodników i zawodniczek.  Jedna z grup jest grupą mieszaną – wstępną, zaś jedna o profilu bramkarskim. Treningi prowadzi 9 trenerów, każdy z nich posiada licencję trenerską, część z nich jest także aktywnymi zawodnikami grającymi na różnych szczeblach rozgrywkowych, od B-klasy do ligi okręgowej.

Infrastruktura.

– Treningi odbywają się na obiektach OSiR-u Kluczbork, na boiskach z nawierzchnią naturalną, sztuczną oraz w okresie zimowym w hali sportowej Kampusu Stobrawa.

Dla kogo Młody MKS?

– Akademia szkoli dzieci w wieku od 5 do 13 lat, nabór chętnych odbywa się przez cały sezon, dlatego korzystając z okazji serdecznie zapraszam! Opłata za prowadzone zajęcia jest przez zarząd stowarzyszenia ustalony
na możliwie najniższym pułapie finansowym, czyli 70 złotych miesięcznie i zniżce 50% dla drugiego dziecka w rodzinie. Naszym celem jest umożliwienie jak największej grupie dzieci i młodzieży aktywnego udziału w zajęciach sportowych – piłkarskich – oraz zachęcenie jak największej grupy dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego w grupie swoich rówieśników.

Finanse.

– Stowarzyszenie Akademia Piłkarska Młody MKS Kluczbork jest organizacją „non profit”, czyli nie nastawioną na generowania zysków finansowych. Wszystkie opłaty, darowizny oraz środki pozyskane od sponsorów i z różnych dotacji przeznaczane są na rozwój Akademii, podnoszenie poziomu szkolenia, uatrakcyjnienie zajęć oraz ich organizację.

Rozgrywki.

– Każdego roku dwa najstarsze roczniki z powodzeniem reprezentują klub MKS Kluczbork w rozgrywkach Opolskiej Ligi Młodzika. W roku ubiegłym zespół rocznika 2005 – dziś Trampkarze MKS-u – zdobył wicemistrzostwo województwa opolskiego, w tym roku jego śladem podążył rocznik 2006. W sezonie 2018/2019 to nasza najstarsza ekipa, która wygrała swoją grupę terytorialną i wiosną zagra w grupie mistrzowskiej, przeznaczonej dla najlepszych drużyn Opolszczyzny w kategorii Młodzik. (Tabela OLM)

Nie tylko liga.

– Pozostałe grupy aktywnie uczestniczą w różnego rodzaju turniejach, zarówno cyklicznych. np. Bawi Nas Piłka organizowanych w najbliższej okolicy jak i wyjazdowych, również kilkudniowych. Trenerzy aktywnie i z dużym zaangażowaniem podchodzą do prowadzonych zajęć organizując dodatkowo wiele meczów i spotkań sparingowych. Są to zarówno spotkania z drużynami z najbliższej okolicy, głównie w młodszych grupach, jak również spotkania poza Kluczborkiem, w Namysłowie, Oleśnicy, Wrocławiu czy Zabrzu. Efektem tych działań są regularne powołania zawodników Akademii do kadr wojewódzkich OZPN.

Aktywność sportowa – jesień 2018.

Rocznik 2006 (tr. Adam Michalewski, Marcin Baj) – zwycięstwo w grupie terytorialnej Opolskiej Ligi Młodzików: 10 kolejek – 9 zwycięstw, 1 porażka, bramki 68-6.
Rocznik 2007 (tr. Sebastian Łysy, Kamil Kamienik) – pierwszy sezon w grupie terytorialnej Opolskiej Ligi Młodzików (zespół „II” złożony z zawodników młodszych niż większości zawodników pozostałych zespołów): 10 kolejek – 2 zwycięstwa, 7 porażek, bramki 22-48 – pozycja 9. na 11 zespołów.
Rocznik 2008 (tr. Kamil Kamienik) – awans do finału wojewódzkiego rozgrywek „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”, dominacja w turniejach „Bawi nas piłka” organizowanych dla powiatów – namysłowskiego, kluczborskiego i oleskiego, sparingi z zespołami Olympic Wrocław, Gwarek Zabrze, Sparta Lubliniec, Skra Częstochowa, Ajax Częstochowa i wiele innych. 4. miejsce w turnieju Zdolny Śląsk na 18 startujących).
Rocznik 2009 (tr. Dawid Pacholak, Tadeusz Bieniek)) – wicemistrzostwo Opolszczyzny w rozgrywanych w formule ligowo-turniejowej jesiennej edycji dla
9 najlepszych drużyn województwa, występy w turniejach z cyklu „Bawi nas piłka”.
Rocznik 2010 (tr. Marcin Baj, Dariusz Droński) – występy w turniejach z cyklu „Bawi nas piłka”, spotkania sparingowe.
Rocznik 2011 (tr, Krzysztof Mioduszewski, Dariusz Droński) – występy w turniejach z cyklu „Bawi nas piłka”, na turnieju w Brzegu (lipki k. Brzegu), występ w
turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”.
Rocznik 2012/13 (tr. Sebastian Łysy) – pierwszy występ na turnieju wyjazdowym w Namysłowie.

Grupa wstępna (tr. Adam Michalewski), Grupa bramkarska (tr. Michał Sarna).

Akademia posiada swoją stronę w portalu społecznościowym Facebook. Tam oprócz bieżących aktualności i rozpiski zajęć treningowych, także wszelkie dane kontaktowe niezbędne do podjęcia współpracy oraz oczywiście posłania swoich pociech do naszej piłkarskiej szkółki.