PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Trzecioligowcy na “kołkach”. Podsumowanie rundy jesiennej 2018

MKS Kluczbork i Warta Gorzów Wielkopolski tym razem się tylko przyglądały i… liczyły, zdobycze innych. W ostatni weekend grupa III 3 ligi zakończyła rundę jesienną. Hat-trick przy Rozwadzkiej Rafała Wolsztyńskiego oraz dramat brzeżan i samobójczy gol (88 minuta) Dawida Pożaryckiego w starciu z liderem, to dwa najbardziej charakterystyczne epizody pożegnania z tegorocznym kopaniem piłki. Odnotujmy jeszcze cenny punkt Agroplonu  przywieziony z Legnicy i remis Stilonu z Foto-Higieną, gdyż to bardzo ważne i chyba niezłe dla nas rozstrzygnięcia.

17. kolejka:

DataGospodarzGodzina/WynikNa wyjeździeLiga
3. Liga gr. III

Pierwsza odsłona rozgrywek zdominowana została przez kluby z Dolnego Śląska, które obsadziły wszystkie miejsca na podium. Na prostej drodze do zmiany klasy rozgrywkowej na wyższą jest Górnik Polkowice. Ekipa prowadzona przez Albańczyka, Enkeleida Dobi, jako jedyna wygrała wszystkie mecze u siebie, dysponuje najkorzystniejszym bilansem bramkowym (+28) i ma w swych szeregach ligowego snajpera nr 1, Mateusza Szuszkiewicza (13 goli). Polkowiczanie o 5 punktów wyprzedają rywala zza miedzy Zagłębie II Lubin, a od trzeciej w tabeli, Ślęzy Wrocław, dzieli ich aż 9 oczek!

W klasyfikacji Junior Pro System, gdzie punkty za występy zawodników młodzieżowych nalicza PZPN, prym wiodą drużyny rezerw klubów z Lotto Ekstraklasy. Nasz klub mimo widocznego zwrotu w stawianiu na wychowanków, plasuje się dokładnie w połowie stawki, ale to i tak największe osiągniecie zespołu seniorów w sezonie 2018/2019. Po pełny ranking JPS odsyłamy na stronę Łączy Nas Piłka: https://www.laczynaspilka.pl/pro-junior-system,iii-liga,4.html?zpn_id=16,18,12,6&season=2018/2019.

Wracając do układu sił, tym razem w dolnych rejonach tabeli, to pokazana wyżej 17. kolejka na nasze szczęście niewiele w tej kwestii “ruszyła”. Biało-niebiescy zawiśli nad strefą spadkową i wszystko wskazuje na to, że o utrzymanie się w 3 lidze walczyć będą z co najmniej połową stawki. Lokata Kluczborka wpisuje się w słabą generalnie postawę klubów z Opolszczyzny. 9, 12, 14 i 16 miejsca mówią w zasadzie wszystko i na wiosnę wróżą wzajemne “wybijanie się” w kwestii pozostania w lidze.  Opolskie za to jako jedyne zmieniało tez trenerów. Już 4 września robotę w Brzegu stracił na rzecz Piotra Jacka Grzegorz Podstawek, a 15 października ze Sportową pożegnał się Andrzej Orzeszek.

Nasi chłopcy zwiedli przede wszystkim na własnym terenie. Dwa zwycięstwa i stosunek goli 8-5 (2 trafienia przypisane ekstra za walkower nad Stalą Brzeg) to drugi najgorszy “osiąg” pierwszej rundy. MKS-iacy samodzielnie strzelili tylko 14 bramek, a to już najniższa liczba wśród wszystkich uczestników i chyba największy w tej chwili kłopot prowadzonej przez Dariusza Surmińskiego drużyny. To także spore wyzwanie dla klubowych działaczy, by zimą coś z tym “fantem” począć.

Najskuteczniejszym graczem w naszej ekipie był jesienią jej kapitan, Kamil Nitkiewicz. Najwięcej minut na bosku spędził Mariusz Sobala z kompletem meczów, z kolei Paweł Gierak “złapał” od sierpnia do listopada największą liczbę napomnień. Najmłodszym debiutantem w  naszych barwach okazał się Grzegorz Gadeckim, który w dniu premierowego swojego występu w jedenastce seniorów nie skończył jeszcze 17 lat. MKS wygrał też jedną z niechlubnych klasyfikacji, doznając najwyższej w tej edycji rozgrywkowej porażki.