PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

MKS przejdzie test FMS

Prawie dwie godziny potrwają testy FMS, które zawodnicy naszego trzecioligowca przejdą w najbliższą środę. Badania Functional Movement Screen, to metoda oceny funkcjonalnej sprawności fizycznej, składa się z siedmiu testów – teoretycznie prostych ruchów, których wykonanie oceniane jest przez fizjoterapeutę w skali 0-3. W sumie można zebrać 21 punktów. Na naszych piłkarzach przeprowadzi je pani Małgorzata Rak, trener przygotowania motorycznego, fizjoterapeuta z Kluczborka.

– Robimy to głownie po to, aby poznać aktualny stan organizmów zawodników i żeby zapobiegać kontuzjom w przyszłości. To na podstawie wyników badań FMS każdy dostanie indywidualną „rozpiskę”, co ma dokładnie robić przez grudzień, aby być w pełni przygotowanym do pracy po zakończeniu przerwy świąteczno-noworocznej – wyjaśnia trener Dariusz Surmiński. 

Stan kości naszych graczy był także jednym z powodów skrócenia okresu roztrenowania po rundzie jesiennej. Tak więc po środowych badaniach biało-niebiescy jeszcze dwa dni poruszają się po boisku ze sztuczną trawą kampusu Stobrawa, 30 listopada, w piątek, zdadzą sprzęt i udadzą się na ponad miesięczne urlopy. Powrót do zajęć treningowych planowany jest na poniedziałek, 7 stycznia 2019.