PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Biało-niebiescy przebadali się testem FMS

Bardzo szybkoie, ale też z zachowaniem najwyższej klasy profesjonalizmu, przebiegły testy wskazujące ograniczenia i zaburzeniach w narządach ruchu, czyli popularny FMS. Zajęcia odbyły się w ostatnią środę, w salce do ćwiczeń hali kampusu Stobrawa, gdzie biało-niebiescy na co dzień pracują głównie nad siłą swoich mięśni. Tym razem nasi chłopcy wykonywali przysiady, ćwiczyli nad płotkami, troszkę poleżeli, poobracali się i pounosili.

– Dziś dzięki pomocy trenerów udało się nam bardzo sprawnie ocenić praktycznie całą drużynę, a sami zawodnicy przystąpili do testów z dużym zaangażowaniem. Przeprowadzenie oceny FMS dostarczyło nam cennych informacji na temat aktualnego stanu funkcjonalnego zawodników, dzięki czemu będziemy mogli wdrożyć indywidualne ćwiczenia korygujące oraz ukierunkować program treningowy tak, aby obniżyć ryzyko urazów i przeciążeń w rundzie wiosennej – powiedziała po zajęciach trener przygotowania motorycznego i fizjoterapeuta, Małgorzata Rak, właściciel firmy Strefa Treningu z Kluczborka, która badania przeprowadziła.