PIERWSZA DRUŻYNA

Zima 2019, sparing 1: Lechia – MKS 4:0

Trener Dariusz Surmiński na pierwszy w nowym roku sparing posłał jedenastu sprawdzonych w ligowych bojach piłkarzy.  Eksperymenty zaczęły się po przerwie, kiedy na placu gry pojawiły się nowe twarze, a niektórzy występujący dotąd zawodnicy zmienili swoje pozycje.

Po raz pierwszy w barwach MKS-u wystąpili: 19-letni skrajny obrońca Olimpii Grudziądz – Nikodem Zatorski, 18-latek PoRaWia Większyce  – Oskar Kasiarz, grający na pozycji defensywnego pomocnika oraz środkowy rozgrywający, niespełna 17-letni Oskar Skuza (brat Konrada), ze Stadionu Śląskiego Chorzów. W seniorach pokazał się także bramkarz juniorów Kamil Przybysz oraz testowany już napastnik LZS-u Gronowice – Marcin Jantos, a także środkowy pomocnik, były nasz zawodnik z sezonu 2012/2013 – Michał Mazur.

Na początku optyczną przewagę mieli biało-niebiescy, ale to miejscowi zdobywali gole, skutecznie wyprowadzając kontrataki, czym konsekwentnie wypunktowali naszą ekipę. Gospodarzy, dla których mecz z Kluczborkiem był także premierowym AD 2019, po raz pierwszy poprowadził nowy szkoleniowiec – Daniel Myśliwiec, który pod koniec grudnia zastąpił Bogdana Jóźwiaka.

MKS: Skuza K. (60. Przybysz) – Michalewski (46. Zatorski), Gierak (46. Jelonek), Krawczun, Dyr – Makowski (46. Kasiarz), Orłowicz (60. Skuza O.), Nykiel (46. Mazur), Lewandowski (46. Gadecki), Jaszczak – Krauz (46. Węglarz).

Lechia Tomaszów Mazowiecki – MKS Kluczbork 4:0 (2:0)

Bramki: 17′ Kamil Kubiak, 40′ Kamil Lewiński (wolny), 63′, 83′ Mateusz Bąkiewicz

Następna gra kontrolna naszego zespołu odbędzie się 19 stycznia (sobota), o godzinie 12.00, kiedy nasi chłopcy podejmą Stal Brzeg.

Zdjęcie: Kapitan naszej jedenastki Kamil Nitkiewicz musiał póki co odpuścić sparingowe otwarcie.