MŁODZIEŻ

Juniorzy starsi wznawiają zajęcia

Począwszy od 15 stycznia, cztery razy w tygodniu, a cały mikro-cykl zakończony meczem kontrolnym, to ambitny plan okresu przygotowawczego do rundy wiosennej w wykonaniu drużyny juniorów. Trener „Starszych” Michał Honc w planie ma także zimowy dochodzeniowy obóz szkoleniowo-treningowy, który odbędzie się w czasie zimowych ferii na Opolszczyźnie, czyli pomiędzy 28 stycznia, a 10 lutego.

– Pracować będziemy na naszych, kluczborskich obiektach Kampusu Stobrawa, głównie na boisku ze sztuczną trawą. Chłopaków czekają też zajęcia w terenie oraz oczywiście w hali, ale i na pływalni. Co do nowych zawodników, to nasza kadra jest cały czas otwarta, lecz jeśli chodzi o konkretne nazwiska, to… poczekajmy – mówi szkoleniowiec biało-niebieskich.

Należy przypomnieć, że nasze seniorskie zaplecze wraz z Odrą Opole reprezentować będzie Opolszczyznę w rozgrywkach makroregionalnych, gdzie za rywali będą mieli po dwa najlepsze zespoły z województw: lubuskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Z Kluczborkiem zmierzą się zatem: Falubaz Zielona Góra, Stilon Gorzów Wielkopolski, Miedź Legnica, Chrobry Głogów, Gwarek Zabrze, GKS Katowice i oczywiście Odra. Po wiosennych rozgrywkach najlepsza ekipa awansuje do Centralnej Ligi Juniorów, a więc do grona 16 najlepszych drużyn w Polsce w kategorii do lat 19.

Na liście zimowych sparingpartnerów naszej ekipy znalazły się juniorskie drużyny: OKS-u Olesno, Pomologii Prószków, Hetmana Byczyna z klasy okręgowej, Stobrawy Ligota Dolna (A-klasa), juniorzy WKS-u Wieluń oraz młodsza juniorka Śląska Wrocław. Pierwszy sprawdzian zaplanowano na niedzielę, 27 stycznia, a przeciwnikiem MKS-u będą ich rówieśnicy ze Stali Brzeg. Nasi chłopcy do meczów mistrzowskich przystąpią w połowie marca.