PIERWSZA DRUŻYNA

Stal Brzeg na początek zimowego grania w Kluczborku

– Uważam, że nie ma to specjalnego znaczenia, jeśli chodzi o dobór rywala na mecz sparingowy na tym etapie przygotowań. Kontrolne granie nigdy nie zastąpi spotkania o stawkę i ligowe punkty – mówi przed test-meczem ze Stalą Brzeg trener Dariusz Surmiński.

Sztab szkoleniowy MKS-u takich meczów, czyli z reprezentantami grupy ligi w której występują, w zimowym okresie przygotowawczym zaklepał sobie aż cztery. Po drużynie z Brzegu, biało-niebiescy sparować będą jeszcze z Ruchem Zdzieszowice, Agroplonem Głuszyną i Ślęzą Wrocław. Zresztą, nasz sobotni rywal swój treningowy cykl rozpoczął właśnie w ten sposób, kiedy 12 stycznia wypunktował 5:0 Agroplon.

Zespół Marcina Nowackiego to w zasadzie etatowy sparingpartner naszej jedenastki. W ubiegłym roku w Kluczborku brzeżanie gościli dwa razy. 5 lutego zwyciężyli przy Sportowej 4:2, z kolei 7 lipca spotkanie zakończyło się bez bramek. Dla obu ekip najbliższe starcie będzie drugim w 2019 roku. Przypomnijmy, że nasi rozpoczęli przygotowania z innego pułapu i przegrali w Tomaszowie Mazowieckim z Lechią 0:4.

Sparing: MKS Kluczbork – Stal Brzeg, 19 stycznia (sobota), godz. 12.00, Kampus Stobrawa (boisko ze sztuczną nawierzchnią).

Zdjęcie: Nasz zespół trenuje wyłącznie wieczorową porą. Będzie okazja pokopać w końcu za dnia.