- PIERWSZA DRUŻYNA

Sparingowo ze „Zdzichami”, czyli opolski standard

Ruch Zdzieszowice to kolejny po Stali Brzeg i drugi z rzędu rywal, z którym MKS nie dość, że bije się w lidze, to  jeszcze regularnie sparuje. Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy będzie to już piąte starcie obu drużyn. Póki co, interesują nas wyłącznie gry kontrolne. Dokładnie rok temu, 24 stycznia 2018, przy Sportowej padł remis 1:1 (Dmytro Fedota – Mateusz Pałach), z kolei 14 lipca, na KKS-ie, goście zwyciężyli 3:0 (Denis Sotor, Michał Sypek, Aleksander Jelonek (s)).

Dla obu drużyn w zimowym okresie przygotowawczym do wiosennej rundy rewanżowej będą to trzecie testy. MKS przegrał na inauguracje z Lechią Tomaszów Mazowiecki 0:4, by po tygodniu pokonać 5:2 wspomnianą już jedenastkę brzeżan. Ekipa, którą cały czas prowadzi Łukasz Ganowicz, nowy rok otworzyła dobrym występem w Czechowicach-Dziedzicach i zremisowała z pierwszoligowym Podbeskidziem Bialsko-Biała 1:1. Ostatni test „Zdzichów” dał im zwycięstwo 2:0 nad reprezentantem Haiz 4 ligi śląskiej, LKS-em Bełk, a spotkanie odbyło się w Czerwionce-Leszczynach.

Z naszym zespołem trenuje już powracający na Sportową Michał Szewczyk. – Ten zawodnik nie wymaga specjalnego testowania, bardzo się cieszę, że udało się go pozyskać i wierzę, że będzie dużym wzmocnieniem drużyny – raduje się trener Dariusz Surmiński. Bardzo blisko MKS-u jest Bartosz Szepeta, który w ostatnią sobotę zagrał tylko przez 45 minut, ale zaprezentował się lepiej niż dobrze i władze klubu usiadły do rozmów z zawodnikiem.

Sparing nr 3: MKS Kluczbork – Ruch Zdzieszowice, 26 stycznia, godz. 12.00, boisko Kampusu Stobrawa. ze sztuczną trawą. Zapraszamy!