PIERWSZA DRUŻYNA

Zima 2019, sparing 3: MKS Kluczbork – Ruch Zdzieszowice 2:1 (0:1)

W iście bajecznej zimowej scenerii rozgrywane były sparingowe derby opolskich trzecioligowców. Mimo tego, że warunki do uprawiania piłki – delikatnie mówiąc – nie były najlepsze, zawodników obu drużyn pochwalić należy za walkę i prowadzone w szybkim tempie widowisko. Słowa uznania należą się także obsłudze obiektu, która do ostatniej chwili zgarniała wieczorny i poranny opad białego puchu.

W pierwszej połowie mniej po śniegu ślizgali się goście i wygrali te 45 minut. Otwierającego gola „zimowych igrzysk” przy Sportowej zaserwował pięknym uderzeniem pod poprzeczkę Jakub Czajkowski. W sumie były to wszystkie okazje bramkowe w tej części gry, która toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. No może, gdyby Paweł Krauz opanował dobre podanie Michała Szewczyka, rezultat mógłby już wtedy ulec zmianie.

Początek drugiej odsłony diametralnie odmienił losy zawodów. Już na jej początku w zewnętrzną część słupka huknął Norbert Jaszczak. Chwilę później ładnym uderzeniem po ziemi popisał się Maciej Węglarz, a bita z 16 metrów futbolówka zatrzymała się w siatce tuż przy prawym słupku. Po następnych czterech minutach MKS już prowadził. Tm razem na tzw. słupek długi piłkę posłał Bartosz Szepeta, do której doszedł Aleksander Jelonek, ale trzeba było Tomasza Dyra, aby z dwóch metrów wyjaśnić sytuację.

Na tym strzeleckie popisy obu ekip się w sobotę się skończyły. Przyjezdni  uparcie dążyli do odwrócenia rezultatu, posiadali momentami optyczną przewagę, ale nic już się nie zmieniło. Następna gra kontrolna naszej drużyny zaplanowana została na 2 lutego i będzie to sprawdzian wyjazdowy. Tego dnia, o godzinie 11.00, nasi chłopcy stawią czoła reprezentantowi Haiz 4 ligi śląskiej – Polonii Bytom.

Sparing: MKS Kluczbork – Ruch Zdzieszowice 2:1 (0:1)

Bramki: 54′ Maciej Węglarz, 58′ Tomasz Dyr – 17′ Jakub Czajkowski

MKS: Skuza (46. Franczuk) – Michalewski (46. Zatorski), Gierak, Krawczun (46. Jelonek), Nitkiewicz (46. Dyr) – Szewczyk (46. Węglarz), Sobala (46. Szepeta), Nykiel (46. Mazur), Lewandowski (46. Jaszczak), Jantos (46. Makowski) – Krauz (46. Reisch)