PIERWSZA DRUŻYNA

Jeśli zima, to sparujemy z Polonią

27 stycznia 2017 roku i 0:0 w Stobrawie oraz 1:1 (Marcin Lachowski – Hubert Antkowiak) z 7 lutego roku ubiegłego w Bytomiu, to ostatnie zimowe sparingowe konfrontacje z Polonią Bytom. Rywal od sezonu 2017/2018, po degradacji o dwa szczeble, reprezentuje grupę I Haiz IV ligi śląskiej. Po rundzie jesiennej podopieczni Marcina Domagały są samodzielnym liderem tych rozgrywek.

BS Polonia Bytom Spółka z o.o., bo tak dziś brzmi pełna nazwa klubu naszego najbliższego przeciwnika, swoje testowe granie w tym roku rozpoczęła 26 stycznia. Pierwszym rywalem bytomian była Unia Racibórz, drużyna z tej samej ligi, ale z grupy II. Inauguracja gier kontrolnych wypadła dla gospodarzy bardzo okazale, którzy wygrali 7:0.

Dla biało-niebieskich będzie to czwarty sprawdzian podczas okresu przygotowawczego do rundy rewanżowej w 3 lidze. Nasi chłopcy po raz drugi i zarazem ostatni tej zimy zagrają na wyjeździe. Mecz odbędzie się na boisku ze sztuczną trawą, tuż obok Olimpijskiej 2, w sobotę, 2 lutego, o godzinie 11.00.