PIERWSZA DRUŻYNA

Zima 2019, sparing 4: Polonia Bytom – MKS Kluczbork 2:0 (1:0)

– Mimo tego, że rywal występuje w 4 lidze, to zmierzyliśmy się dzisiaj z solidną drużyną prezentującą poziom trzecioligowy – mówił po przegranym sparingu z Polonią Bytom, trener MKS-u, Dariusz Surmiński. Pierwsza połowa była wyrównana i dosyć klasyczna dla tego typu spotkań, gdzie oba zespoły prowadziły wyrównane zawody. Gospodarze byli jednak bliżej zdobycia gola. Słupek i poprzeczkę naszej bramki opukali, w 28 minucie Patryk Stefański, a 7 minut później Marcin Lachowski.

To właśnie popularny „Lacha”wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie. W 41 minucie skutecznie wykonał rzut karny, za zagranie ręką w polu karnym Miłosza Michalewskiego. Zawodnik rodem z Brzegu był bez wątpienia graczem numer jeden sobotniego sprawdzianu. W 59 minucie znów pozdrowił słupek i był współautorem drugiej bramki dla miejscowych. Tę bytomianie zdobyli w minucie 72, za sprawą jednego z testowanych zawodników i tak też ten test się zakończył.

– Wcale nie musieliśmy stracić pierwszego gola, ręka była przypadkowa i nie było większego zagrożenia w naszym polu karnym. Chłopcy grali na ciężkich nogach. To efekt mocnych treningów, które charakteryzują ten okres przygotowań w zimie. Przegraliśmy, ale jestem zadowolony z tej konfrontacji. W drugiej połowie dominowaliśmy i szkoda tylko, że tak wielu stałych fragmentów gry nie potrafiliśmy zamienić na bramki tak jak czyniliśmy to wcześniej. Po trafieniu na 2:0 zeszło z nas powietrze i już się nic więcej nie wydarzyło – podsumował szkoleniowiec biało-niebieskich.

Dodajmy tylko, że nasz zespół do spotkania z Polonią przystąpił trochę poszatkowany kadrowo. W tygodniu rozchorowali się Adam Orłowicz, Kami Nykiel i Miłosz Reisch. Na lekki uraz narzekał z kolei Kamil Nitkiewicz, zaś przymierzanego do drużyny Nikodema Zatorskiego, z udziału w kontrolce wyeliminowały ważne sprawy rodzinne.

Następny sparing MKS zagra już w najbliższa środę (6 lutego), o godzinie 18.00, kiedy podejmie w Stobrawie Wartę Sieradz, także z 4 ligi.

Sparing: Polonia Bytom – MKS Kluczbork 2:0 (1:0)

Bramki: 41′ Marcin Lachowski (karny), 72′ zawodnik testowany

MKS: Franczuk (46. Skuza) – Michalewski, Krawczun (46. Gierak), Jelonek (46. Sobala), Dyr – Szewczyk, Szepeta, Gadecki (46. Mazur), Jaszczak (46. Lewandowski), Węglarz (46. Jantos) – Krauz (60. Knopik)

Polonia: Król – Mróz – Matusiak, zawodnik testowany, Ganczarczyk – Bębenek, Budzik, Pośpiech, Hałgas – Lachowski, Stefański. W drugiej  grali:  Wierzbicki, D. Skrzypiński, K. Skrzypiński, Borycka, Buchcik, zawodnik testowany, Kubik