PIERWSZA DRUŻYNA

Trwa testowy mini-maraton. RKS Grodziec już w sobotę

Trzecia drużyna grupy I śląskiej Haiz 4 ligi (to ta sama grupa, w której lideruje Polonia Bytom), RKS Grodziec-Będzin, będzie szóstym już przeciwnikiem biało-niebieskich podczas zimowych przygotowań 2019. Testowe granie MKS-u rozpędza się systemem sobota-środa, a miesiąc luty mimo że krótki, zaserwuje nam jeszcze cztery takie próby.

Rywal kopanie piłki w nowym roku zaczął 19 stycznia, od sprawdzianu z Chemikiem Kędzierzyn-Koźle. Na boisku Sarmacji Będzin gospodarze byli górą i ograli opolskiego czwartoligowca 3:2. Identycznym rezultatem zakończył się kolejny sparing RKS-u, który w Bytomiu postawił się doskonale znanemu nam Ruchowi Radzionków. Trzeci test podopieczni Bartosza Kubisa przeszli już w lutym i niespodziewanie go oblali, ulegając 1:3 AKS-owi Niwka z klasy okręgowej, a spotkanie odbyło się w Sosnowcu.

Jak już pisaliśmy, nasza ekipa okres największych obciążeń treningowych już powinna mieć za sobą. Dopięta została także kadra na rundę wiosenną, choć zarząd klubu zostawił sobie miejsce na ewentualny „złoty strzał”. Ostatnim zawodnikiem, którego zaprezentujemy będzie Nikodem Zatorski z Olimpii Grudziądz. Zawodnik na dwa ostatnie mecze dostał wolne z powodu spraw rodzinnych i nie był uchwytny dla obiektywu. Blisko zmiany klubu jest z kolei Tomasz Okraszewski, którego zabrakło w zestawieniu na ostatnie gry kontrolne, a którego nieobecność bardzo szybko wychwycili uważni obserwatorzy poczynań naszej drużyny.

Sparing: MKS Kluczbork – RKS Grodziec-Będzin, 9 lutego (sobota), godz. 12.o0, Stobrawa, boisko ze sztuczną trawą.