PIERWSZA DRUŻYNA

Kandydat do 3 ligi w sprawdzianie nr 7

Tylko punkt straty do prowadzącej Polonii Głubczyce i zero porażek w trakcie rundy jesiennej, to możliwie najkrótsza etykietka najbliższego sparingowego rywala biało-niebieskich. Zresztą, Małapanew Ozimek w lidze po raz ostatni przegrała 1 maja ubiegłego roku (właśnie z Polonią) i trzeba było meczów kontrolnych, żeby znów zejść pokonanym. Mało tego. W snajperskie klasyfikacji aż trzech zawodników Małejpanwi znajduje się w top 10 najlepszych strzelców. Patryk Wojtasik zdobył bramek 12, Michał Bienias jedną mniej a Sebastian Jaroszyński do siatki trafiał 8 razy.

Tegorocznymi pogromcami teamu z Ozimka okazały się występujące w „naszej” grupie – Ruch Zdzieszowice (2:0) i Agroplon Głuszyna (3:0). Najbliższy test będzie więc bardzo miarodajny jeśli chodzi o poziom odniesienia do aktualnej dyspozycji rywali MKS-u w 3 lidze. Dodajmy jeszcze, że podopieczni Dariusza Kaniuki kopanie piłki AD 2019 rozpoczęli od wygranej 3:0 z Chemikiem-Kędzierzyn Koźle, także z BS 4 ligi opolskiej, gdyż to właśnie na tym froncie walczy drużyna naszego środowego przeciwnika.

Sobotnia przegrana z RKS-em Grodziec-Będzin zapaliła światełko niepokoju w naszej ekipie. – Można być zadowolonym z posiadania piłki i dominacji na boisku, ale to goście strzelili gola, a nie my. Dobrze, że to tylko mecz kontrolny, ponieważ w lidze poniesiemy od razu konsekwencje punktowe takiego obrotu sprawy. Sytuacje „dwustuprocentowe” należy po prostu zamieniać na gole – mówił nieco poirytowany występem swoich ludzi trener Dariusz Surmiński. – Pomimo ciężkich jeszcze treningów zespół nie wyglądał na zajechany, ale w odpowiednich momentach zabrakło mu chłodnej głowy – dodał. Testowy maraton, w którym znalazła się nasza drużyna zbliżać się będzie powoli do końca i za kilka dni nasi chłopcy złapią trochę meczowego oddechu.

Sparing: MKS Kluczbork – Małapanew Ozimek, 13 lutego (środa), godz, 18.00, Stobrawa, boisko ze sztuczną trawą.