MŁODZIEŻ

Kaufland pomaga! Juniorzy na półmetku przygotowań do wiosny

Juniorzy starsi ostro trenują. Drużyna prowadzona przez Michała Honca weszła w piąty tydzień przygotowań do wiosennych występów w lidze międzywojewódzkiej. Biało-niebiescy także regularnie sparują i mają za sobą już trzy gry kontrolne.

– Z meczów sparingowych jesteśmy bardzo zadowoleni, zwłaszcza z tego ostatniego z Hetmanem, gdzie wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku. Ciężko trenujemy i nabieramy doświadczenia w sparingach z „seniorką”. Tam gra się troszkę szybciej niż w piłce juniorskiej. Myślę, że wszystko idzie w dobrym kierunku i przyniesie pożądany efekt w postaci godnego reprezentowania Opolszczyzny w lidze makroregionalnej – relacjonuje szkoleniowiec „Starszych”.

– Naszą bolączką są niestety kontuzje (Skuza, Knopik, Mendel, Oczowiński, Sypko), które nie pozwalają na sprawdzenie się w optymalnym zestawieniu – dodaje. W tym roku do zespołu dołączyli: Oskar Skuza (Stadion Sląski Chorzów), brat Konrada oraz Bartłomiej Malawski (LZS Polanowice), a trener naszego seniorskiego zaplecza ma na oku jeszcze dwóch nowych zawodników.

Jest jeszcze jedna dobra wiadomość z obozu naszego seniorskiego zaplecza. – W imieniu zarządu klubu bardzo dziękuję Panu Markowi Góreckiemu, managerowi firmy Kaufland, której supermarket znajduje się w Kluczborku, a która wspiera naszą drużynę w towarze, ale i finansowo. Potrzeby związane z juniorską wiosną są duże i liczę, że będzie to impuls dla innych podmiotów chcących pomóc naszej młodej drużynie – śle laurkę i prosi Paweł Łobos, członek władz MKS-u.

Wyniki meczów kontrolnych – zima 2019: Stal Brzeg 4:2 (Dastin Knopik 2, Grzegorz Gadecki, Jakub Witek), LZS Kujakowice (A-klasa) 3:1 (Bartłomiej Malawski) i Hetman Byczyna (klasa okręgowa) 3:2 (Jakob Rychlik, Jakub Witek). Najbliższe starcie naszych chłopców zaplanowano na 20 lutego, o godzinie 14.00, oczywiście na sztucznej trawie w Stobrawie. Wcześniej szkoleniowiec juniorów pojedzie na weekendową sesję szkoleniową, która wpisuje się w cykl zmierzający do pozyskania przezeń licencji trenerskiej UEFA A.