PIERWSZA DRUŻYNA

Z ligowym rywalem po raz ostatni

Dokładnie za miesiąc, bo 16 marca, MKS Kluczbork spotka się na wyjeździe z Agroplonem Głuszyna. Oba kluby jeszcze przed startem wiosennej rundy rewanżowej postanowiły sprawdzić swoją formę w bezpośrednim starciu i już w grudniu umówiły się na sparing. Podobnie rzecz się miała przed rokiem, kiedy drużyna z Głuszyny biła się o awans do 3 ligi, a biało-niebiescy szykowali się do obrony szczebla centralnego. 17 stycznia 2018 roku podopieczni Jana Furlepy wygrali wysoko 7:0. Gole dla naszych barw zdobyli wtedy: Kamil Nykiel 4′, Krzysztof Bodziony 30′, Sebastian Deja 55′, 61′, 69′, 90′, zawodnik testowany 56′.

Do kolejnej konfrontacji doszło 11 sierpnia, już w meczu o ligowe punkty. Wówczas (na zdjęciu) przy Sportowej padł remis 1:1 a po obu stronach do statki trafiali: Piotr Makowski 30′ i Bartosz Sobczyński 61′. Zespół gości, który prowadzi Andrzej Moskal, tegoroczne uprawianie futbolu rozpoczął 18 stycznia. Bilans zimowych gier kontrolnych naszego sobotniego rywala prezentuje się następująco: Orzeł Mroczeń (liga międzyokręgowa) 5:2, Stal Brzeg (3 liga) 0:5, Skra Częstochowa (2 liga) 0:0, OKS Olesno (BS 4 liga opolska) 1:1, LZS Starowice (BS 4 liga opolska) 5:3 i Małapanew Ozimek (BS 4 liga opolska) 3:0.

W kluczborskim obozie trwała analiza bardzo nieudanego występu testowego przeciwko wspomnianej wyżej Małejpanwi. To  spotkanie zarejestrowane zostało akurat na nośniku video, więc poczynania naszych zawodników wyłożone zostały niejako na tacy. Materiał oglądali także członkowie zarządu klubu. – Zdajemy sobie sprawę, że drużyna jeszcze we wtorek przeszła bardzo ciężki trening, jednak wynik meczu z Ozimkiem bardzo nas zaniepokoił i musimy o tym porozmawiać ze sztabem szkoleniowym – mówił w czwartkowe południe wiceprezes klubu, Wojciech Smolnik.

Przewrotność naszej ekipy nie zna granic. Dwa dotychczasowe sprawdziany z trzecioligowcami nasi chłopcy rozstrzygnęli na swoją korzyść – Stal Brzeg 5:2 i Ruch Zdzieszowice 2:1 i były to zarazem wszystkie zwycięstwa odniesione w tym roku. Czy uda się to ponownie z ostatnim już reprezentantem grupy III?

Sparing. MKS Kluczbork – Agroplon Głuszyna, 16 lutego, godz, 12.00, Stobrawa, boisko ze sztuczna trawą.