PIERWSZA DRUŻYNA

Kontrolny piątek ze Starowicami

Znakomicie poczynający sobie w rozgrywkach BS 4 ligi opolskiej LZS Starowice, stanie w najbliższy piątek na przeciw biało-niebieskim i sprawdzi ich formę w dziewiątym już sparingu, jaki podopieczni Dariusza Surmińskiego zakontraktowali tej zimy. Rundę jesienną goście zaliczyć mogą do bardzo udanych. Oprócz trzeciego miejsca ligowego podium, ekipa prowadzona od „stu lat” przez Jakuba Reila dotarła do ćwierćfinału wojewódzkiego Pucharu Polski i podobnie jak przed rokiem powalczy o półfinał, w którym się wówczas znalazła.

Mecz z MKS-em będzie dla Starowic przedostatnim sprawdzianem przed pucharową 1/4, bowiem już 2 marca zmierzą się one na wyjeździe z MKS-em Wołczyn. Przedostatnim, ponieważ w sobotę LZS zagra jeszcze w Ząbkowicach Śląskich z Orłem. Co było wcześniej? Otóż przed tygodniem starowiczanie pokonali w Prószkowie Polonię Głubczyce 3:0, aktualną drużynę prowadzoną prze Andrzeja Orzeszka i zarazem lidera wspomnianych już czwartoligowych rozgrywek na Opolszczyźnie.

Na liście tegorocznych test-partnerów naszego rywala znaleźli się już: LZS Skorogoszcz (klasa okręgowa, 4:2), LZS Bodzanów (klasa okręgowa, 9:0), Agroplon Głuszyna (3:5), Odra Wodzisław Śląski (klasa okręgowa Zina, 2:1), Wratislavia Wrocław (A-klasa, o:5), Pomologia Prószków (juniorzy, 4:0) oraz Górnik Wałbrzych (4 liga, 2:3).  Dokonane do tej pory transfery pokazują, że LZS nie zamierza odpuszczać walki o awans. W Starowicach zakotwiczyli doskonale nam znany Grzegorz Kleemann oraz Kacper Pawlus i Szymon Kobylnik. Cała trójka w rundzie jesiennej broniła barw Piasta Strzelce Opolskie. Ostatnim akcentem okienka z zakupami było pozyskanie Sebastiana Jaroszyńskiego, napastnika Małejpanwi Ozimek.

Piątkowe spotkanie będzie ostatnim jakie nasz zespół rozegra na boisku ze sztuczną trawą. Jeśli przedwiosenna pogoda się utrzyma, ostatni swój kontrolny mecz nasi chłopcy zagrają już w naturalnych warunkach, na boisku KKS-u. To jednak dopiero za tydzień z okładem i w tym czasie aura może spłatać jeszcze niejednego figla.

Sparing. MKS Kluczbork – LZS Starowice, 22 lutego (piątek), godz. 18.00, Stobrawa, sztuczna trawa.