PIERWSZA DRUŻYNA

Sparingowe ostatki z wiceliderem 4 ligi

MKS Śląsk Świętochłowice będzie ostatnim zespołem, który sprawdzi formę biało-niebieskich na sparingowe zakończenie zimowego okresu przygotowawczego. Rywal jest wiceliderem grupy I śląskiej Haiz 4 ligi, a do prowadzącej w tabeli Polonii Bytom traci zaledwie dwa punkty.

Drużyna prowadzona przez Janusza Kluge w tym roku się nie oszczędzała. Oto wszystkie występy i ostatnie wyniki dumy Świętochłowic pracujące pod walkę o wiosenny awans do 3 ligi: Ruch Chorzów (CLJ) 6:3, Orzeł Mokre (Mikołów) (okręgówka) 10:3, Gwarek Tarnowskie Góry (3 liga) 0:2, Podlesianka Katowice (okręgówka) 0:1, Decor Bełk (Haiz 4 liga śląska) 2:3, Górnik Zabrze II (3 liga) 0:3, Naprzód Lipiny (Świętochłowice) (okręgówka) 8:1, LKS Goczałkowice Zdrój (Haiz 4 liga śląska) 1:2, KS Olkusz (4 liga małopolska) 3:2 oraz AKS Mikołów (okręgówka) 0:2.

Nasza ekipa już w komplecie. W ostatni wtorek do drużyny dołączył Kamil Nitkiewicz, rozwiewając przy okazji wszelkie czarne chmury kłębiące się przy obitym w jednym z meczów kontrolnych kolanie. Wszystko idzie ku dobremu, bowiem kapitan naszej jedenastki trenował normalnie z całą grupą, a o tym, czy wystąpi już w najbliższą sobotę, zadecydować ma piątkowe popołudnie.

W środę trener Dariusz Surmiński zaserwował naszym chłopcom tzw. „dużą grę”, w trakcie której przyglądał się poczynaniom Damiana Kupisza. To 28-letni napastnik z wolną kartą zawodniczą w ręku, lecz przez ostatnie pół roku bez regularnych występów. Piłkarz póki co pozostanie w Kluczborku i testowany będzie podczas sprawdzianu ze Śląskiem, po czym zapadnie decyzja dotycząca jego ewentualnego kontraktu z MKS-em.

Sparing. MKS Kluczbork – MKS Śląsk Świętochłowice, 2 marca, godz, 12.00, stadion KKS