PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Próba generalna na siódemkę: MKS Kluczbork – Śląsk Świętochłowice 7:0 (2:0)

Trener Dariusz Surmiński do sparingu z wiceliderem śląskiej Haiz 4 ligi podszedł jak do meczu ligowego i nie rozpisał z góry przewidywanych zmian, a te podpowiadać mu miały wydarzenia na boisku. Nasi chłopcy od początku usiedli na rywalu i strzał z wolnego w słupek, który w 13 minucie oddał Kamil Nykiel, był tylko namiastką tego, co działo się późnej.

– Udało nam się zdominować przeciwnika i wynik mógł być jeszcze wyższy. Bardzo cieszę się, że drużyna podeszła do spotkania bardzo skoncentrowana i konsekwentnie realizowała przedmeczowe założenia. Zdaj ę sobie sprawę, że za tydzień poprzeczka podniesiona zostanie trochę wyżej, dlatego mimo wysokiego zwycięstwa podchodzimy do tego sprawdzianu z dużym spokojem – mówił po kontrolnych zawodach nasz szkoleniowiec.

O ile do przerwy przyjezdni trzymali jeszcze jako taki fason, tak po zmianie stron głównie wyjmowali już tylko piłkę z siatki. Zresztą, Śląsk na KKS dotarł z opóźnieniem, a jego bus wskutek kolizji drogowej, do Kluczborka przyjechał od strony Bierdzan. 20-minutowy poślizg rozpoczęcia spotkania z pewnością gościom nie sprzyjał. Poniżej prezentujemy pełną listę strzelców sześciu goli dla biało niebieskich (jedna bramka była samobójcza) i dodajmy tylko, że niektóre akcje w wykonaniu naszych chłopców naprawdę mogły się podobać.

Ciekawostką starcia ze świętochłowiczanami był występ w ich barwach byłego bramkarza MKS-u, Bartosza Poloczka, który na placu gry wystąpił… na szpicy ataku. Był to ostatni z serii 10 meczów kontrolnych jakie nasz zespół rozegrał podczas zimowego okresu przygotowawczego. Już za tydzień, 9 marca, biało-niebiescy zainaugurują rundę rewanżową w 3 lidze i podejmą przy Sportowej Piasta Żmigród. Początek spotkania o godzinie 17.00.

Zima 2019, sparing 10: MKS Kluczbork – Śląsk Świętochłowice 7:0 (2:0)

Bramki: 23′ Michał Szewczyk, 24′ Paweł Krauz, 60′ Miłosz Reisch, 63’Kamil Nitkiewicz (karny; faul na Norbercie Jaszczaku), 65′ Miłosz Michalewski, 84′ gol samobójczy, 88′ Bartosz Szepeta

MKS: Skuza (80. Franczuk) – Michalewski (70. Zatorski), Jelonek (77. Mazur), Krawczun  (80. Sobala), Nitkiewicz (72. Dyr) – Orłowicz (80. Gadecki), Nykiel, (70. Szepeta), Węglarz (60. Jantos), Szewczyk (57. Reisch), Jaszczak (64. Lewandowski) – Krauz (70. Damian Kupisz – testowany)

Nieobecny Paweł Gierak (sprawy zawodowe).