WOKÓŁ KLUBU

Z obozu rywala: Piast Żmigród

MKS Piast Żmigród inaugurację piłkarskiej wiosny 2019 ma już za sobą. 2 marca drużyna prowadzona przez Ediego Andradinę, w ćwierćfinale Totolotek Pucharu Polski okręgu wrocławskiego wyeliminowała ligowego rywala, Ślęzę Wrocław. Ojcem zwycięstwa 2:1 i zdobywcą dwóch goli dla gospodarzy okazał się Grzegorz Mazurek, zawodnik powracający po półtorarocznych występach z Legionovii Legionowo.

Oprócz niego obóz rywala zasilili zimą: Sebastian Zagórski (powrót  z Orła Prusice), Mateusz Filipowiak (wypożyczenie z Jaroty Jarocin) i Patryk Gołębiewski (powrót po półrocznej kontuzji). Dodatkowo szkoleniowiec żmigrodzian do szerokiej kadry powołał dwóch uzdolnionych juniorów – Jakuba Duczemińskiego i Kacpra Sosnowskiego. W trakcie okresu przygotowawczego z Piastem pożegnali się z kolei: Oskar Trzepacz, Mateusza Fedyna, Jakub Matlak, Patryk Bobkiewicz i Krystian Jajko.

W zespole brazylijskego szkoleniowca cały czas występuje doskonale znany z występów w Kluczborku Wojciech Bzdęga, który oprócz Mateusza Jarosa, jesienią zaliczył największa liczbę boiskowych minut. Najwyższą skuteczność bramkową zapewniają przeciwnikowi Mikołaj Juchacz (5 goli) oraz Szymon Rusiecki (4 gole). To właśnie ten ostatni gracz strzelił wyrównującą bramkę w pierwszym trzecioligowym starciu MKS-u z Piastem, który zakończył się podziałem punktów (1:1).

Wyniki meczów kontrolnych Piasta Żmigród – zima 2019: Rawia Rawicz (liga międzyokręgowa) 1:2, Śląsk Wrocław (CLJ) 0:1, Jarota Jarocin (3 liga) 0:0, Kania Gostyń (liga międzyokręgowa) 5:2, Stal Chocianów (4 liga) 7:0, Sokół Wielka Lipa (4 liga) 1:1, Barycz Sułów (A-klasa) 5:2, Orzeł Prusice (4 liga) 1:1 i KP Brzeg Dolny (A-klasa) 7:0.

25 punktów, jakie nasi pierwsi w tym roku goście wywalczyli jesienią, gwarantują im w miarę spokojną rundę rewanżową. W Żmigrodzie nie ukrywają, że oprócz pewnego utrzymania się w 3 lidze, celem klubu jest pozyskanie wojewódzkiego trofeum i start na szczeblu centralnym pucharowych rozgrywek. Najgroźniejszy kandydat w postaci Ślęzy został właśnie strącony, więc ambicje te wydają się być w pełni uzasadnione.