PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

Trzecioligowcy wracają na boiska

Inauguracyjna w tym roku, ale po raz osiemnasty w grupie III 3 ligi. Już w najbliższą sobotę i niedzielę trzecioligowcy powrócą na boiska i rozpoczną rundę rewanżową. Siedem spotkań w naszej „dywizji” rozegranych zostanie w sobotę i jedno w niedzielę. Właśnie to ostatnie wyrasta na ewidentny hit tej serii gier, gdyż starcie dwóch najlepszych drużyn w tabeli zawsze takim być musi.

Zagłębie II zimą puściły do ekstraklasy swojego najlepszego strzelca, Olafa Nowaka i 21-latek trafia już do siatki dla Zagłębia Sosnowiec. Do pierwszoligowej Bytovii Bytów odszedł z kolei Łukasz Moneta, co potwierdza tylko trend i prawdziwy cel rezerw dumy Lubina, którym niekoniecznie jest awans do 2 ligi. Biorąc powyższe pod uwagę, stawiamy na gości. Ci wypożyczyli sobie na wiosnę Bartosza Kocika, uwaga, z… Zagłębia Lubin, więc typ zakreślony na ich wygraną wydaje się być jeszcze mocniejszy.

Z pozostałych meczów godne odnotowania wydają się derby Gorzowa Wielkopolskiego. Zarówno Stilon jak i Warta walczą o uniknięcie degradacji. Dla gospodarzy premierowy występ w tym roku może okazać się przysłowiowym gwoździem do trumny i jeśli kolokwialnie „przerżną”, strata 8 punktów do w miarę bezpiecznego miejsca w tabeli może być już nie do odrobienia.

Z opolskich trzecioligowców oprócz MKS-u, u siebie wystąpi jeszcze Stal Brzeg. Wydaje się, że podopieczni Piotra Jacka mają najłatwiejsze w tej kolejce zadanie. Zima w Lechii była naprawdę sroga i doszło tam do prawdziwego eksodusu zawodników. O tym, czy klub z Dzierżoniowa pogodził się już ze spadkiem przekonamy się już za kilkadziesiąt godzin. Na wyjazdach zaprezentują się Ruch i Agroplon. Proporcje wygranych na terenie Ślęzy i Gwarka rozkładają się równomiernie. Gospodarze obu zawodów są wyżej w tabeli i to chyba jedyny ich atut, ponieważ każdy wynik z obu tych potyczek można śmiało obstawiać.

18. kolejka: