MŁODZIEŻ PRZYPIĘTY

Juniorzy gotowi do piłkarskiej wiosny. Jest terminarz ligi makro

Juniorzy MKS-u są już na ostatniej prostej przygotowań do rozgrywek w lidze makroregionalnej. Przypomnijmy, że nasi chłopcy wraz z Odrą Opole, jesienią wywalczyli awans z Opolskie Ligi Juniorów i wiosną zagrają po kolei z: Falubazem Zielona Góra, Stilonem Gorzów Wielkopolski, Miedzią Legnica, Gwarkiem Zabrze, GKS-em Katowice i Chrobrym Głogów.

– Jesteśmy w trakcie ostatniego mikro-cyklu przed meczem inauguracyjnym, który jest ukierunkowany stricte pod  spotkanie mistrzowskie z Falubazem. Przez cały okres przygotowawczy pracowaliśmy nad szybkim operowaniem piłką, stąd też większość sparingów rozgrywanych była z zespołami seniorskimi. Mieliśmy także możliwość sprawdzenia się z rywalami lepiej wyglądającymi fizycznie – mówi przed startem rozgrywek trener Michał Honc.

– W każdym meczu kontrolnym mieliśmy swoje jasne cele i wynik nie był sprawą najistotniejszą. Wszystko ma zaprocentować w meczach o ligowe punkty i choć mecze sparingowe nie do końca toczyły się po naszej myśli, to tylko dało nam kolejne argumenty do cięższej pracy na treningach. Przed nami arcyważna runda, w której zmierzymy się z zapleczami renomowanych klubów, co dodatkowo nas mobilizuje. Dlatego już dziś serdecznie zapraszamy na pierwszy mecz w naszym wykonaniu i prosimy o gorący doping! – dodaje.

Biało-niebieskich cały czas trapią kontuzje kluczowych zawodników. Na urazy narzekają przymierzani już do pierwszego zespołu seniorów – Dastin Knopik, Tymoteusz Oczowiński i Jakub Mendel. Nie do końca zdrów jest też Kacper Gurok. Do drużyny dołączył za to nowy zawodnik, którym jest Dustin Janik z Rekordu Bielsko-Biała. Pierwszy w tym roku mecz „Starszych” już w najbliższą niedzielę.

Wiosenny terminarz juniorów w lidze międzywojewódzkiej (mecze domowe na stadionie KKS-u):

17 marca, godz. 13.00: MKS Kluczbork – Falubaz Zielona Góra (zmiana z godz. 12.00)
24 marca, godz. 11.00: Stilon Gorzów Wielkopolski – MKS Kluczbork
31 marca, godz. 12.00: MKS Kluczbork – Miedź Legnica
7 kwietnia, godz. 12.00: Gwarek Zabrze – MKS Kluczbork
14 kwietnia, godz. 12.00: MKS Kluczbork – GKS Katowice
20 kwietnia, godz. 11.00: Odra Opole – MKS Kluczbork
28 kwietnia, godz. 12.00: MKS Kluczbork – Chrobry Głogów
5 maja, godz. 17.00: Falubaz Zielona Góra – MKS Kluczbork
12 maja, godz. 12.00: MKS Kluczbork – Stilon Gorzów Wielkopolski
18 maja, godz. 17.00: Miedź Legnica – MKS Kluczbork
26 maja, godz. 12.00: MKS Kluczbork – Gwarek Zabrze
2 czerwca, godz. 18.00: GKS Katowice – MKS Kluczbork
9 czerwca, godz. 12.00: MKS Kluczbork – Odra Opole
15 czerwca, godz. 12.00: Chrobry Głogów – MKS Kluczbork