WOKÓŁ KLUBU

Z obozu rywala: Agroplon Głuszyna

Sobotnie derby w 3 lidze będą dla piłkarzy z Głuszyny jedną z ostatnich i kto wie, czy nie ostatnią szansą na marzenia o utrzymaniu. Nasz najbliższy rywal na swym koncie zgromadził 14 punktów, ale to tylko 4 mniej niż MKS i musi zacząć wygrywać, aby jeszcze cokolwiek na tym poziome rozgrywkowym zdziałać. Z tym drużyna prowadzona przez Andrzeja Moskala ma poważny problem, ponieważ po raz ostatni zwyciężyła 23 września, ogrywając u siebie rezerwy Górnika Zabrze (3:0).

Stwierdzenie „u siebie” też nie jest precyzyjne. Głuszynianie swoje ligowe boje toczą bowiem na wynajętym stadionie w Namysłowie, na tym samym, na którym czwartoligowe zawody organizuje miejscowy Start. Przypomnijmy, że Agroplon jest trzecioligowym beniaminkiem, a sam awans to największy w historii sukces klubu. Na inaugurację rundy rewanżowej Agropolon poległ w Tarnowskich Górach z Gwarkiem 2:5 i z pewnością nie będzie faworytem spotkania z MKS-em. Ocenę sportowego potencjału przeciwnika pokaże nam aktualny stan jego kadry oraz transferowe ruchy, jakie przeprowadził on podczas zimowego okresu przygotowawczego.

[Bramkarze:] Damian Cybulko (96), Marek Moskal (80), Damian Rozmus (91).
[Obrońcy:] Damian Czech (86), Wiktor Łuczak (99), Piotr Łuczka (02), Patryk Słupianek (97), Bartosz Sobczyński (96), Daniel Tistek (96), Michael Zuzel (97).
[Pomocnicy:] Kacper Kamiński (98), Bartłomiej Kubiec (03), Kamil Lewandowski (97), Mateusz Pałach (98), Damian Sobczak (89), Oskar Sobczyk (01), Marcel Surowiak (82), Bartosz Zychowicz (99).
[Napastnicy:] Joshua Balogun (92), Szymon Dymińczuk (98), Radosław Mikulski (95), Patryk Palat (98).
[Przyszli:] Cybulko (Citta di Siderno), Dymińczuk (Skalnik Gracze), Kayode Balogun (bez klubu), Palat (KKS Kalisz).

[W trakcie załatwiania] Łukasz Staroń (91, Foto-Higiena Błyskawica Gać).
[Odeszli:] Kamil Babiarz (TOR Dobrzeń Wlk.), Elton (LZS Starowice), Mikołaj Gretkiewicz (szuka klubu), Paweł Kuleszka (Żubry Smarchowice), Karol Wanat (Małapanew Ozimek).