WOKÓŁ KLUBU

Z obozu rywala: Ruch Radzionków

Ruch Radzionków obchodzi w tym roku 100-lecie istnienia klubu. – Chcemy zorganizować fajne obchody tej okrągłej rocznicy, planując je na 18 sierpnia, czyli dokładnie 4 dni po urodzinach, a uroczystą galę na październik. Chcemy zachować status 3 ligowca, nie martwić się sytuacją w tabeli, tylko spokojnie wprowadzać młodzież do i tak młodej drużyny, w której nie ma dzisiaj ani jednego zawodnika powyżej 30 lat. Rok 2019 jest ostatnim rokiem restrukturyzacji naszego zadłużenia. Podjęliśmy się tego zadania w 2012 roku i chcemy to doprowadzić do końca, a później już bez tego balastu nadal się rozwijać – mówi dla katowickiego Sportu, wiceprezes klubu, Marcin Wąsiak. Jest to w zasadzie esencja całego planu trzecioligowego beniaminka na najbliższe miesiące.

„Cidry” są na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu. W tabeli grupy III z 23. punktami plasują się na 12. miejscu, ale mają w zanadrzu jeszcze jeden mecz zaległy z ostatniej kolejki, u siebie z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Odbędzie się on dopiero 16 kwietnia, ponieważ radzionkowianie czekają na oficjalny certyfikat potwierdzający ich nowy obiekt do rozgrywek, gdyż tylko na nim zamierzają grać dalej mecze domowe. Wcześniej – 10 kwietnia – Ruch czeka finał Totolotek Pucharu Polski, dla śląskiego ZPN-u Bytom, w którym zmierzy się z Polonią Bytom. Dodajmy, że seniorska drużyna, którą prowadzi Kamil Rakoczy, w tym roku gola jeszcze nie zdobyła. Bezbramkowy remis na inaugurację z rezerwami Miedzi Legnica, to jednak cenny punkt w drodze do utrzymania.

Skarb kibica – Ruch Radzionków, wiosna 219:
[Bramkarze:] Dawid Stambuła (91), Rafał Strzelczyk (91).
[Obrońcy:] Kamil Banaś (94), Jakub Barteczko (99), Marcel Gieroń (98), Tomasz Harmata (91), Daniel Skalski (98), Daniel Sroka (92), Marcin Trzcionka (89), Patryk Wnuk (00).
[Pomocnicy:] Kamil Kopeć (98), Dawid Krzemień (93), Mikołaj Łabojko (01), Szymon Małecki (00), Andrzej Piecuch (96), Mateusz Pietryga (98), Kevin Rocki (01), Michał Staszowski (92), Michał Szromek (02), Szymon Turczyn (02).
[Napastnicy:] Amine Mohamed Boudguiga (91), Rafał Deptała (02), Mateusz Hermasz (96), Paweł Lechki (01), Robert Wojsyk (90).
[Przyszli:] Boudguiga (Czarni Kozłowa Góra), Małecki (GKS Katowice), Rocki (Ruch Chorzów).
[Odeszli:] Konrad Bąk (zrezygnował), Damian Sadowski (RKS Grodziec), Robert Glanc (Silesia Miechowice).