- PIERWSZA DRUŻYNA

MKS – Ruch R. Kapitan na zastępstwie

Nasi chłopcy już na początku rundy wiosennej mierzyli się z rywalami, którzy absolutnie pozostawali w ich zasięgu. Średnia 1 punktu na mecz nie utrzyma w lidze nikogo, zakładając nawet średnio pesymistyczny rozwój wypadków i układ sił w tabeli 2. dywizji. Oczywiście, spotkanie z „Cidrami” nie jest tym, które cokolwiek rozstrzygnie, ale warto wrócić pamięcią co wydarzeń ze szczebla centralnego, kiedy sytuacja naszej drużyny wyglądała podobnie, a kolejki nieubłagane płynęły. Przypomnijmy, że do pozostania w 2 lidze zabrakło MKS-owi dwóch punktów i oby w czerwcu nie były to „straty” poniesione w starciach ze Żmigrodem, bądź Głuszyną.

Zdrowotna sytuacja naszej ekipy jest podobna do tej sprzed tygodnia. Maciej Węglarz porusza się o kulach, a występ Michała Szewczyka dalej stoi pod znakiem zapytania i decyzja o grze podjęta zostanie w piątek wieczorem. Zdrów jest za to Miłosz Michalewski, ale on w ostatnim tygodniu trenował tylko raz. Największym osłabieniem gospodarzy będzie druga już w tym sezonie regulaminowa pauza za żółte kartki, którą odbyć musi Kamil Nitkiewicz. Kapitańską opaską na mecz z Ruchem przejmie od niego Paweł Gierak.

Zespół z Radzionkowa przy Sportowej 7 zaprezentuje się po raz drugi. 6 kwietnia 2011 roku, wtedy na zapleczu ekstraklasy, biało-niebiescy zwyciężyli 1:0 po golu Tomasza Copika z rzutu karnego. Jesienią, już w 3 lidze, radzionkowanie pokonali 2:1 (Wnuk, Staszowski – Nitkiewicz) drużynę prowadzoną wówczas przez Andrzej Orzeszka. Dodając do tego remisowy 1:1 rezultat z jesieni 2010 roku (Mróz – Góral), bilans spotkań obu klubów jest bramkowo i punktowo symetrycznie remisowy. Sobotnie zawody poprowadzi po raz pierwszy w Kluczborku Hubert Sarżyński z Lutyni, ale to ten sam arbiter, który rozstrzygał nam przegrane 0:2, wyjazdowe spotkanie z Pniówkiem Pawłowice Śląskie.

20 kolejka:

DataStadionGodzina/WynikGoście