WOKÓŁ KLUBU

Z obozu rywala: Górnik Polkowice

Szczyt tabeli grupy III 3 ligi oraz samodzielny lider klasyfikacji snajperskiej. To w telegraficznym skrócie historia dotychczasowych dokonań Górnika Polkowice, która przekłada się na 47 zdobytych punktów oraz 16 goli autorstwa Mateusza Szuszkiewicza. Dodajmy do tego, że polkowiczanie u siebie odnieśli komplet 10 zwycięstw, czyli ani razu nie zremisowali i ani razu nie przegrali, a od początku sezonu wbili rywalom aż 56 bramek, najwięcej w całej lidze.

O kandydacie nr  1 do awansu wypada mówić tylko w samych superlatywach, a jedyną rysą na ich aktualnym dorobku może być nieustabilizowana jeszcze forma w trakcie rundy rewanżowej. Drużyna prowadzona przez Albańczyka, Enkeleida Dobiego, tej wiosny zaliczyła już wszystkie możliwe rozstrzygnięcia. Soczysta derbowa porażka na inaugurację 3:6 z rezerwami Zagłębia Lubin, wymęczona wygrana 2:1 z Miedzią II Legnica oraz cios za cios i 3:3 w Tarnowskich Górach z Gwarkiem, to ostatnia meczowa statystyka zielono-czarnych. Wszystko to uzupełnia środowe spotkanie w 1/4 okręgowego Pucharu Polski, w którym Górnik odprawił 4:0 czwartoligową Stal Chocianów.

Górnik Polkowice – skarb kibica wiosna 2019:

[Bramkarze:] Marcin Furtak (99), Jakub Kopaniecki (99), Mateusz Malec (00), Kacper Zdobylak (00).

[Obrońcy:] Piotr Azikiewicz (95), Maciej Bancewicz (91), Karol Fryzowicz (91), Bartosz Kocik (00), Kacper Kocik (00), Maciej Kowalski-Haberek (94), Maciej Magdziak (99), Mateusz Magdziak (93), Kamil Olszewski (99), Marek Opałacz (84).

[Pomocnicy:] Filip Baranowski (00), Martins Ekwueme (85), Wojciech Galas (95), Rafał Karmelita (95), Wojciech Konefał (97), Jędrzej Król (98), Kacper Osiadły (00), Dominik Radziemski (92), Mateusz Surożyński (96), Kamil Wacławczyk (87).

[Napastnicy:] Michał Bednarski (96), Kornel Ciupka (99), Krzysztof Staśkiewicz (99), Mariusz Szuszkiewicz (91), Dawid Świdwa (98).

[Przyszedł] – B. Kocik (Zagłębie Lubin).

[Odszedł] – Dawid Malawski (Sparta Rudna).