WOKÓŁ KLUBU

Z obozu rywala: Lechia Dzierżoniów

Trzy zwycięstwa, 13 punktów i niechlubne miano „czerwonej latarni” grupy III 3 ligi. Tak prezentują się dokonania Lechii Dzierżoniów w sezonie 2018/2019. Zapisane złotymi zgłoskami wygrane, to jedno domowe z Foto Higieną Gać 3:1 oraz dwa wyjazdowe – 4:1 ze Stilonem Gorzów Wielkopolski i 4:2 z Agroplonem Głuszyną. Ten ostatni mecz odbył się 20 października i od tego czasu dzierżonowianie ani razu nie byli w stanie wywalczyć kompletu punktów.

Na osłodę „Lechiści” awansowali do półfinału okręgowego Pucharu Polski, gdyż w ostatnią środę pokonali 1:0 w Ząbkowicach Śląskich Orła, z 4 ligi dolnośląskiej wschodniej. Dzień wcześniej trenerskie tsunami, które przeszło nad krajem, zwinęło z Dzierżoniowa Zbigniewa Soczewskiego. – Z uwagi na sytuację w tabeli, Zarząd Klubu wspólnie z Trenerem podjęli decyzję o zakończeniu współpracy – wybrzmiał komunikat na facebookowej stronie Lechii.

Warto dodać, że Soczewski prowadził drużynę od 24 czerwca 2010 roku! Klubowe władze jak widać rozczarował wynik ostatniego spotkania zespołu, który na własnym terenie zremisował 3:3 z Gwarkiem Tarnowskie Góry. – W najbliższych dwóch spotkaniach zespół poprowadzi asystent trenera Grzegorz Borowy – informuje także powyższy komunikat.

Skarb kibica, wiosna 2019 – Lechia Dzierżoniów:

Bramkarze:] Kacper Majchrowski (97), Dominik Spaleniak (98).

[Obrońcy:] Mateusz Miazga (97), Michał Orzechowski (01), Patryk Paszkowski (95), Piotr Pietkiewicz (95), Paweł Słonecki (92), Łukasz Szukiełowicz (99), Kamil Śmiałowski (91), Mateusz Tomaszewski (98).

[Pomocnicy:] Grzegorz Borowy (89), Szymon Brzezicki (97), Jakub Chlipała (01), Damian Korkuś (96), Oskar Majbroda (95), Damian Szydziak (89), Ernest Terpiłowski (01).

[Napastnicy:] Filip Januszczak (98), Oskar Trzepacz (98).

[Przyszli:] Chlipała (drużyna juniorów), Januszczak i Tomaszewski (Wisła Płock), Majbroda (MKP Wołów), Majchrowski (Warta Gorzów Wlkp.), Miazga (Miedź Legnica), Śmiałowski (KS Walim), Trzepacz (Piast Żmigród).

[Odeszli:] Maciej Aleksiuk (szuka klubu), Jakub Bolisęga, Michał Skaskiewicz i Bartosz Tomkiewicz (rezygnacja), Marcin Buryło (Foto-Higiena Błyskawica Gać), Paweł Juźwik (Karkonosze Jelenia Góra), Kamil Lechocki (FC Seenland Warin), Maciej Łowiecki (Polonia Słubice).